Apple’ın yaklaşan yeni nesil iPhone 6s’in çıkış tarihi Vodafone tarafından sızdırılmış olabilir. Mobil News’e göre Vodafone’un şirket içi e-postası sızdırıldı ve Apple’ın yeni nesil iPhone’un ne zaman ön siparişe çıkacağı açıklandı.

Sızdırılan e-postaya göre Vodafone 18 Eylül’de iPhone 6s’in tanıtılacağını belirtiyor ve 25 Eylül’de iPhone 6s’in ön siparişini açmayı planlıyor. Her ne kadar Vodafone’un bu tarihleri birer rivayetten ibaret olsa da 25 Eylül aslında iPhone 6s’in tanıtılması için gayet makul bir tarih. iPhone 5, iPhone 5s ve iPhone 6 modelleri sırası ile 20 Eylül, 21 Eylül ve 19 Eylül’de tanıtıldı.

Son birkaç aydır ortaya atılan söylentiler, Apple’ın yeni iPhone modellerini piyasaya sürmek için Apple’ın Temmuz ayı ya da Ağustos ayını belirse de bunun mümkün olması pek söz konusu değil. Çünkü Apple’ın bu tarihlerde uzun zamandır iPhone tanıtmadı ve geleneği bu yıl da bozmayacaktır.

Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’la birlikte satış rekorları kırdı. Gelecek nesil iPhone’larda da yine rekor kırmasına muhtemel gözü ile bakılıyor. Apple kullanıcıları genelde yeni nesil iPhone’lara geçiş yapıyorlar ve yeni nesil “S” modellerinin gelmesi ile mevcut iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcılarının yeni nesil modellere geçiş yapacağı düşünülüyor.

Apple’ın gelecek nesil iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın A9 işlemci, Force Touch, 2 GB RAM, daha güvenilir hale getirilmiş Touch ID, 12 megapiksel kamera ve yeni yazılım ve donanım özellikleri ile gelmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  iOS için Steam Gelecek Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?