iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın Beklenen Yeni Heyecan Verici Özellikleri

0
4851

Apple’ın yeni nesil iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ı Eylül ayında tanıtması ve bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürmesi bekleniyor. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus bir önceki iPhone modelleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’a benzer olacak ama tıpkı diğer “S” güncellemeler gibi büyük donanım (iç) ve büyük performans iyileştirmelerini göreceğiz.

Apple‘ın bu sonbaharda tanıtacağı iPhone’larla ilgili hiçbir şey kesin olmasa da bazı güvenilir iç kaynaklar ve analistlerin değerlendirmeleri, bize iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’la ilgili fikirler veriyor. Bunu temel olarak yaklaşan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ın en iyi ve en heyecan verici yeni özelliklerini sizin için sıraladık.

Force Touch

Apple’ın yeni Apple Watch’ı gibi gelecek nesil iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Force Touch’ı destekleyecek. Apple’ın rakiplerinden de yakın gelecekte farklı basınç miktarlarını algılayan mobil cihazlar görebilirsiniz ancak bunu Apple ilk olarak gerçekleştirecek gibi duruyor.

Apple Watch’ın küçük ekranın oldukça işlevsel olan Force Touch’ın yeni iPhone’larda hangi amaçla kullanılacağı kesinlik kazanmış durumda değil ancak kontrolün daha da iyi olması için kullanılması bekleniyor.

Kamera İyileştirmeleri

Apple, kamera bileşenleri ve kamera yazılımını geliştirmeye odaklanarak bir süredir megapiksel tarafında düzenlemeye gitmemişti ve uzun zamandır 8 megapiksel kamera kullanıyordu. Her ne kadar bir iPhone 5s, ve 5’in yanında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta 8 megapiksel kameraya sahip olsa da kesinlikle arada büyük farklar söz konusu.

Kaynaklara göre Apple artık iPhone’ların kamera megapikselini de arttırmaya hazırlanıyor. Genel kalitesi yükseltilmiş, yaklaşık DSLR seviyesinde 12 megapiksel çözünürlüğe sahip iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ı görmemiz söz konusu.

Elbette ki buna inanmak için görmek gerekir ama kesinlikle heyecan verici bir gelişme olduğunu söylemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Iphone'larınızda Gizli Yer Açma Özelliği!

A9 İşlemci

Apple’ın bir sonraki iPhone modelleri A9 işlemci ile güçlendirilecek. Detaylar hala geliyor ama bir 14 nm üretim süresi kullanılarak beklenen ve yeni bir mimari özelliği olacaktır. Büyük performans iyileştirmeler ve daha az güç tüketimine sahip olmasını bekliyoruz.

2 GB RAM

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus 1 GB RAM’e sahipler ve onlar hala iyi bir performansa sahipler. Apple bu performansı bir adım daha öte taşımak için iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta 2 GB RAM’i hedefliyor gibi duruyor. +1 GB RAM yükseltmesi dikkate değer büyük bir etkiye sahip olacaktır.

Güçlü Alüminyum

Apple’ın yeni iPhone modelleri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın güçlü 7000 serisi alüminyumdan imal edilmesi bekleniyor. Apple’ın mevcut giriş seviyesi Apple Watch modelleri hali hazırda 7000 serisi alüminyumdan mal edilmektedirler ve bu malzeme kesinlikle mevcut iPhone 6 modelinde kullanılan alüminyumdan daha güçlü.

Pil Ömrü

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus önceki nesil iPhone modellerine göre önemli ölçüde büyütülmüş bir pile sahip olmayacak fakat A9 işlemci sayesinde ve iOS 9 optimizasyonları ile pil ömrünün çok daha iyi olacağını söyleyebiliriz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?