iPhone 6s veya 6c 1715 mAh Pil Kapasitesine Sahip Olabilir

0
832
Yeni Apple serivis sisteminde değişikliğe gidiyor

Fransız teknoloji sitesi Nowhereelse.fr, geçen hafta bir fotoğraf paylaştı. Paylaşılan fotoğrafa bakıldığı zaman pilin Apple’ın pil tedarikçisine ait olduğu görülüyor ve sitenin iddiasına göre iPhone 6s ve iPhone 6c üzerinde paylaşılan görseldeki pil kullanılacak.

Pilin 1715 mAh olarak gözüken kapasitesine bakıldığında ve iPhone 6’nın 1810 mAh pil kapasitesine sahip olduğu düşünüldüğünde görselin gerçeği yansıtmadığını akla getiriyor. Ancak Apple‘ın iPhone 6s üzerinde Force Touch teknolojisini kullanması ile 0.2 mm kalınlaşacak olan iPhone 6s için daha fazla kalın olmaması için Apple’ın böyle bir önlem almasıda söz konusu olabilir.

Paylaşılan pilin üretim tarihi Mart 2015 olarak gözüküyor. Bu da pilin Apple’ın uzun zamandır üzerinde çalışmalar yaptığı iddia edilen iPhone 6c’ye ait olabileceği düşüncesini akla getiriyor. Ancak daha önce ortaya çıkan raporlarla, Apple’ın Mart ayından itibaren iPhone 6c üzerindeki planlarını iptal ettiği ortaya çıkmıştı. Bu da görseldeki pilin, çalışmaları iptal edilen iPhone 6c için olduğu iddialarını daha güçlü kılıyor. Apple’ın önceki “c” modeli iPhone 5c 1510 mAh, iPhone 5s 1558 mAh pil kapasitesine sahipti.

Kabaca tanıtımına bir ay kalan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın parça sızıntılar hızla artıyor ve açıklanmasına kısa bir süre kala hakkında daha fazla detayın gelmesi söz konusu. Konunun takipçisi olmaya ve detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Mac İçin Duvar Kağıdı - 2

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?