iPhone 6s’e Ait En Net Video YouTube’da Paylaşıldı

0
1300
Apple global garanti değişiyor
Apple garanti durumları

iPhone 6s’e ait daha önce pek çok parça sızıntılarını sizlerle paylaşmıştık. iPhone 6s’e ait olduğu ileri sürülen pek çok video ve görseli de sizlerle paylaşmıştık. Bugün paylaşacağımız video ve görseller şimdiye kadar ortaya çıkan en bariz iPhone 6s‘i ortaya koyuyor diyebiliriz.

MacRumors’un paylaştığı görselde, ekran aksamı kurulu ve çalışır vaziyette olan hatta ekran üzerinde görülen dişli simgesine bakılırsa ön yüklemesi yapılmakta olan bir iPhone 6s’i görüyor olabiliriz;

iphone-6s-kurulum

Paylaşılan videoda da iPhone 6s’e ön yükleme yapıldığı daha net görülüyorken, iPhone 6s ve 6 bileşenlerinin farkları net bir şekilde ortaya koyuluyor. Sadece arka kamera gibi birkaç bileşenin eksik olduğu görülüyor. Ancak cihaz ekrana veri sunmak için yeterli parçalara sahip.

Videoda iPhone 6s için baştan buyana dillendirilen, kullanıcının uyguladığı basınca göre daha kapsamlı kontrol desteği sunan Force Touch teknolojisi için de cihaza eklenen bileşen net bir şekilde görülürken, iPhone 6’ya göre iç dizayn ve bileşen farklılıklarıda kesin olarak görülebiliyor.

iPhone 6’da yer alan WFR1620 yerini iPhone 6s’te Qualcomm’un WTR3925 radyo frekans alıcısına bırakmış. Bu şekilde iPhone 6s’te yerden tasarruf ve güç verimliliği sağlanmış olacak. iPhone 6s’in Hücresel Ağ performansının da iPhone 6’ya göre iki kat performanslı olacağını da belirtelim.

Aşağıdaki görselde de iPhone 6s’in ve iPhone 6’nın logic board farkı bariz bir şekilde görülüyor (üstteki bileşen iPhone 6s’e aittir).

iphone_6s_anakart

MacRumors tarafından yayımlanan başka bir görüntüde ise iPhone 6’da yer alan A8 ve iPhone 6s’te yer alacak olan yeni nesil A9 çip görülüyor. A8 çip ile A9 çip karşılaştırıldığında A9 çipin biraz daha büyük olduğu görülüyor.

iphone-6s-ve-iphone-6

Apple 9 Eylül’de yeni nesil iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ı tanıtmaya hazırlanırken beraberinde yeni bir Apple TV’de gelebilir. Apple’ın düzenleyeceği etkinliği her zaman ki gibi sizlere canlı olarak sunacağız. Gelişmeleri paylaşmaya devam ediyor olacağız.

İLGİLİ HABER:  Silinmiş iCloud Dosyaları, Rehber, Takvim Ve Hatırlatmalar Nasıl Geri Yüklenir?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?