iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta Geliştirilmiş Ön Kamera Geliyor

0
690

iOS 9 içinde yer alan gizli kod, yaklaşan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için ipuçları içeriyor. Apple gelecek nesil iPhone modellerinde, flaş destekli, panorama, slow-motion gibi özelliklere sahip 1080p video kaydı yapabilen ve çeşitli arka plan kamera modlarının kullanımının önünü açmayı planlıyor olabilir. 

Bir geliştirici tarafından keşfedilen iOS 9 dosyaları içerisinde “CAMCaptureCapabilities”, “[CAMCaptureCapabilities isFront1080p120Supported]” dosyaları ile gelecek nesil iPhone modelleri üzerinde ön kameranın geleceği hakkında bilgiler gün yüzüne çıkmış oldu. 

 

Mevcut iPhone modellerinin ön kamerası sadece 1.2 megapiksel ve 720p HD video kaydı yapabiliyor. Gelecek nesil iPhone modelerinde ön kameranın gücü yazılımsal ve donanımsal olarak arttırılacağa benziyor. Özellikle selfie (özçekim) bu kadar popüler hale gelmişken Apple’ın bunu yapmaması için hiçbir sebep yok.

Zaten son yayımlanan raporlara göre Apple’ın gelecek nesil iPhone modellerinde, DSLR’ye yakın görüntü kalitesi yakalamak için çalışmalar yaptığı biliniyordu. Bu bağlamda Apple’ın Eylül ayında tanıtmaya hazırlandığı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için tüm bunları yapmasının ihtimali üzerinde duruluyor.

İLGİLİ HABER:  OS X 10.10.5 Beta 1, Halka Açık Beta Yazılım Programı Kapsamında Yayımlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?