Apple’ın tedarik zinciri içerisinde yer alan firmalardan sadece bir tanesi olan F-TPK’dan gelecek nesil iPhone’ları ilgilendiren bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre, Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için Force Touch teknolojisini kullanacağı kesinlik kazanmış oldu.

Daha önce de yayımlanan raporlarda yeni nesil iPhone’larda Force Touch teknolojisinin kullanılacağı kesin olarak belirtilmiş olsa da kimi raporda bu teknolojinin sadece iPhone 6s Plus’ta kullanılacağı belirtilmişti. Tayvanlı üretici F-TPK CEO’sunun son yaptığı şirket değerlendirmesinde, daha önce Apple’ın 5.5 inç iPhone 6s Plus için verdiği Force Touch sensörlerinin yanında 4.7 inç iPhone 6s için de ek sensör siparişinde bulunması ile şirketin büyük bir ivme kazandığını söylemesi Apple’ın Force Touch planlarını ortaya çıkarmış oldu.

Chen Hong yaptığı açıklamada detay vermekten de geri durmadı. Apple’ın 150 milyon basınç sensörü siparişi verdiğini belirten Chen, Apple’ın yine bu yıl tanıtacağı 12.9 inç iPad Pro için de ek siparişler vermesi ile basınç sensörü siparişinin 200 milyonu bulacağını belirtti.

Aslında bu iddiaları destekleyen bir diğer raporda bu hafta yayımlanmıştı. Raporda Apple’ın, iOS 9 için geliştiricilerin Force Touch teknolojisine hazır olmalarını sağlamak adına çalışmalar yaptığını ileri sürülmüştü. Apple’ın bu en yeni teknolojisi, Force Touch’ın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta yer alması ile iPhone’ların yapısı oldukça değişecek gibi duruyor. Bu değişim sadece kullanıcı yönünde değil geliştirici yönünde de yaşanacak.

Yeni nesil iPhone’lar hakkında bu yıl oldukça fazla söylenti ortaya atıldı. Bunlar 12 megapiksel yükseltilmiş kamera ve 2 GB yükseltilmiş RAM’e sahip olacakları, yeni nesil A9 işlemci ile birlikte gelecekleri yönünde söylentilerdi. Bir de Apple’ın bir sürpriz yaparak yeni bir renkte, Rose Gold iPhone’u piyasaya kazandırması bekleniyor. Yeni nesil iPhone’ların ne zaman tanıtılacağı konusunda da farklı düşünceler hakim. Çoğu rapor Apple’ın gelenekselleşmiş Eylül ayını işaret ediyor olsa da şimdiye kadar yaptığı güçlü değerlendirmeler ile saygınlık kazanmış olan analist Kuo’ya göre Apple Ağustos ayında yeni iPhone’larını tanıtabilir.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Sport Kutu Açılımı ve Boyut Karşılaştırması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?