iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın Yanında Yeni iPhone 6c Gelebilir

1
1162

DigiTimes’ın sonra raporuna göre Apple bu yıl üç yeni iPhone modeli tanıtacak. 4.7 inç iPhone 6 ile eş boyutta yeni iPhone 6s’in, 5.5 inç iPhone 6 Plus ile eş boyutta yeni iPhone 6s Plus’ın tanıtacağına kesin gözü ile bakılan son raporda 4 inç’lik yeni bir iPhone modelinden bahsediliyor.

 

Apple 2015 yılının ikinci yarısında 3 farklı iPhone tanıtacak; iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve 4 inç ekrana sahip ve üretim kaynaklarına göre iPhone 6c olarak belirtilen yeni iPhone modeli.

Apple’ın 4 inçlik bir iPhone modeli ile özellikle bayan kullanıcıları ve bunun yanında iPhone 6 ile büyüyen ekranlardan rahatsız olan müşterilerini hedefleyeceği düşünülüyor. Yeni iPhone modellerinin üretimi Foxconn başta olmak üzere WISTRON’la da birlikte yapılabilir.

Ocak ayında Çinli bir teknoloji sitesinin yayınladığı bir diğer raporda ise 4 inçlik bir iPhone modeli için herhangi bir tedarikte bulunulmadığı belirtilmişti. Zaten Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’la birlikte Android kullanıcıları dahil pek çok çevreden yeni müşterilerin kazanıldığını ve Apple’ın şimdiye dek görmediği satış başarısını yakaladığını biliyoruz. Durum bu şekilde olunca aslında Apple’ın farklı boyutta yeni bir iPhone modeli üretmesi için bir sebep oluşmuyor.

Apple’ın donanımsal olarak yapacağı iyileştirmeler ile özellikle 2 GB RAM desteği ile bu yıl içerisinde yeni iPhone 6s ve 6s Plus’ı Eylül ayında tanıtması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X Türkiye Fiyatları Artacak mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?