iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın Özellikleri (Rapor)

0
2029

Gelecek nesil iphone modelleri, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın, A9 işlemciye, 12 Megapiksel kameraya, 2 GB RAM’e, Rose Gold renk seçeneğine ve Ağustos ayında seri üretimine başlanacağına dair bir rapor yayımlandı.

Apple’ın yaklaşan ürünleri üzerindeki tahminleri ile saygın bir konumda olan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun yayımladığı raporala, 2015 yılında tanıtılacak olan 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için onbir tahminde bulundu. Yeni nesil iPhone’ların en geç Ağustos ayında seri üretimine başlanacağını belirten Kuo, bu yıl 4 inç iPhone modelinin piyasaya sunulacağını düşünmüyor.

Sözde iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Force Touch teknolojisine benzer duyarlı bir ekran teknolojisine sahip olacağı konuşuluyor. Ve beklenilen 2 GB RAM, A9 işlemci dahil olmak üzere 12 Megapisel kamera yükseltmesinin yanında yeni bir renk seçeneği olarak Rose Gold eklenecek.

İşte Kuo’nun tahmin listesi;

1) Force Touch teknolojisinin yer alması durumunda yeni nesil iPhone’ların satışları artacaktır ancak tedariğinin zor olması sebebi ile üretim etkilenecektir. Force Touch teknolojisi ile daha fazla dokunma özelliği ve el yazısı özelliği kullanılır hale gelebilir. Özellikle ticari anlamda imza vb. el yazısı özellikleri adına Apple’ın bu teknolojiye yer vermesi mümkün gibi duruyor ancak kesinliği yok.

2) Ekran çözünürlükleri mevcut modelleri ile aynı kalacaktır; 4.7 inç ve 5.5 inç.

3) Apple Watch Edition’la müşterilerini gerçek altınla tanıştıran Apple’ın, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta Rose Gold altın rengini veya doğrudan altın kaplama bir model eklemesini bekliyorum.

4) Uzun zamandır Apple’ın iPhone’lar üzerinde kamera yükseltmesi yapacağı tahmin ediliyor ve iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’la birlikte kamera muhtemelen 12 Megapiksel’e yükseltilecek.

5) Mevcut iPhone modellerinde kimi zaman ortaya çıkan ses kalite ve ses kısıklığı sorununu çözmek, ses kalitesini yükselmek için hoparlör yakınına bir mikrofon eklenebilir.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Apple İçin Bir Hayal Kırıklığı Mı Olacak?

6) Yükseltilmiş 2 GB LPDDR4 RAM, A9 işlemci kullanılacaktır.

7) Mevcut iPhone modellerindeki bükme sorununu ortadan kaldırmak için, iç tasarımda değişikliklere/güçlendirmelere gidilecek ve daha sağlam yapı malzemesi kullanılacaktır.

8) 5.5 inçlik model safir lens kapağına sahip olacak ve sınırlı sayıda sunulacak.

9) Touch ID, Apple Pay için daha da geliştirilmiş hale getirilecek.

10) Hareket kontrol desteği eklenecek.

11) Yeni nesil iPhone’ların seri üretimlerine en geç Ağustos ayında başlanacak.

Kuo’nun tahminleri bu onbir maddeden ibaret değil. Kuo’ya göre Apple 2015 yılında 80-90 milyon arasında iPhone sevkiyatı gerçekleştirecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?