Bir Fransız internet sitesi tarafından iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a ait olduğu söylenen görseller paylaşıldı. Paylaşılan görsellerde iPhone 6s ve 6s Plus‘a ait olduğu söylenen ön panel/ekran kısmı yer alıyor.

  
Apple‘ın bu yıl Eylül ayında tanıtması beklenen yeni iPhone modeli 6s’in üretimine başlandığı çoktan beri konuşuluyordu. İç kaynaklardan edinilen bilgiye göre Apple gümüş ve altın renkli yeni iPhone’ların parça ve montaj üretimine başladı. Görsellerde her ne kadar iPhone 6 ile benzer ön panel/ekran yer alıyor olsa da Apple’ın iPhone 6s’in tasarımı üzerinde küçük iyileştirmeler ve değişikliklere gitmesi bekleniyor. Özellikle sağlamlığı arttırmak için küçük malzeme değişikliklerine gitmesi bekleniyor. Her ne kadar tasarımdak değişiklikler yapılacak olsa da iPhone 6s’in genel olarak iPhone 6’ya benzer bir tasarıma sahip olması söz konusu. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ın özellikle donanımsal farklılıklara sahip olacağı bekleniyor.

iPhone 6s’in Force Touch desteği kazanması da hemen hemen kesinlik kazanmış durumda. Apple yeni nesil iPhone’larda safir kristal ekran ve/veya Gorilla Glass kullanarak devam etmesine muhtemel gözü ile bakılıyor.

iPhone 6s için beklenen diğer yenilikler ise 12 megapiksel kamera desteği, yeni A9 işlemci, 2 GB RAM, geliştirilmiş Touch ID ve ek rose gold renk seçeneği.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Satışları İçin Analistlerden Yeni Tahminler Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?