iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ı Bükmek iPhone 6 Gibi Kolay Olmayacak

0
1801
Apple global garanti değişiyor
Apple garanti durumları

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın Eylül ayında tanıtılmasının ardından bazı kullanıcıları büyük boyutlu iPhone’lar ile tanışmışlar, büyüyen ekran her ne kadar pek çok şeyi kolaylaştırsa da sorunları da beraberinde getirdi. Bu sorunların başını günlük kullanımda cepte meydana gelen eğilme sorunuydu.

Sorunla ilgili kullanıcılardan gelen tepkiler üzerine iPhone 6 üzerinde pek çok test yapıldı ve testlerde iPhone 6’nın ve iPhone 6 Plus‘ın belli bir baskı altında kaldığında eğildiği/büküldüğü ortaya çıktı. Özellikle bu konuda sorun çıkartan iPhone modeli iPhone 6 Plus oldu.

iphone-6-bukulme-testi
Unbox Therapy’nin yaptığı iPhone 6 bükülme testinin sonucu.

Apple daha sonra konu ile ilgili açıklama yaptı ve “normal kullanım koşullarında” iPhone 6 Plus’ın eğilme sorununun nadir durumlarda ortaya çıktığı söylendi. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı 6000 serisi paslanmaz çelik ve titanyum kullanılarak güçlendirilmiş kasaya sahip.

Yaklaşan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için özellikle bazı zayıf noktalarında güçlendirme yapma planları olduğu ortaya çıktı. Apple’ın bir sonraki iPhone’u için eğilme/bükülmeye karşın hassas ama önemli tasarımsal iyileştirmeler yapmayı hedeflediği görülüyor. Yayımlanan bir videoda gösterilen sözde iPhone 6s‘in home tuşu ve ses tuşu etrafında özellikle 1.14 mm ile 1.9 mm aralığında kalınlaştırma yapıldığı görülüyor.

7000 serisi alüminyum alaşımını kullanacağının belirtildiği iPhone 6s’in arka kasa parçası 25 gram iken, 6000 serisi alüminyum alaşım kullanılan iPhone 6’nın arka kasa parçası 27 gram.

İLGİLİ HABER:  Eski iPhone'u Yenisiyle Değiştirebilir miyim?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?