iPhone 6s, iPhone 6s Plus Testleri Verilere Yansımaya Başladı

0
844
Yeni Apple serivis sisteminde değişikliğe gidiyor

Apple’ın yaklaşan sonbahar etkinliğinde tanıtılacak olan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın arka planda artık son testlerinin yapılmaya başladığı analiz verilerinde gözükmeye başladı. Mobil uygulama ve pazarlama platformu olan Fiksu kendi blogunda birtakım analiz verilerini paylaştı.

Fiksu’nun paylaştığı verilere göre “iphone8,1” ve “iphone 8,2” olmak üzere tanımlanamayan iki iPhone modelinin verileri son bir ay içerisinde birden fazla kayıt altına alındı. Buna göre iPhone 6’nın “iphone7,1”, iPhone 6 Plus’ın “iphone7,2” yazılımsal olarak model adlandırmasına sahip olduğu düşünüldüğünde; “iphone 8,1″in iPhone 6s, “iphone8,2″nin iPhone 6s Plus olduğunu tahmin etmek zor değil.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’la ilgili bilgiler gelmeye devam ederken Apple dünyasının bir başka odak noktası ise Mart ayına kadar adından sık sık söz ettiren iPhone 6c. iPhone 6c hakkında farklı iddialar ortaya atılmış ve çoğu analist Apple’ın iPhone 6c planlarından vazgeçtiğini öne sürmüştü. Ancak son zamanlarda tanınmış simalardan gelen iddialar iPhone 6c’nin tanıtılacağı iddiasını güçlendirmeye devam ediyor. Evan Blass’ın iPhone 6c ile ilgili attığı tweet;

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus artık tanıtımına hazırlanırken, Apple’ın Eylül ayında gerçekleştireceği etkinlikte iPhone 6c’yi de tanıtacağı söylentilerinin etkinlik sonuna kadar devam edeceğini düşünüyoruz.

İLGİLİ HABER:  Apple, Metal Kasadan Vazgeçip Cam Kasaya Yöneliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?