iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Ne Zaman Tanıtılacak?

0
7890

iPhone 6 ile birlikte büyük ekranlara geçiş yapan Apple pek çok kullanıcısını sevindirdi ve iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’la birlikte satış rekorları kırdı. Ancak Apple’ın 1 GB RAM’i iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta yeterli görerek yükseltme yapmaması kimi kullanıcısını üzmüştü. Apple’ın bu kararını yapılan performans testleri yerinde bir karar olduğunu göstermiş ve yüksek RAM’e sahip diğer cihazlara rağmen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus yine zirveye oturmayı başarmıştı.

iOS 9’la birlikte gelecek olan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta 2 GB RAM olabileceğini sizlere duyurmuştuk. Bu pek çok Apple kullanıcısını sevindirdi. Çünkü iOS 8’le birlikte RAM kullanımında istikrarın düşmesi kimi zaman cihazların performansını etkileyebiliyor ve bu pek hoş olmuyor.

Apple’ın şu an üzerinde çalıştığı ve 9 Mart’ta tanıtmaya hazırlandığı Apple Watch’un üretimi ve tedariği için çalıştığı Çinli firmanın son yayınlanan raporları onaylaması gelecek nesil iPhone’lar da 2 GB RAM’i görme ihtimalimizi güçlendirmiş oldu. Yine yayınlanan bir diğer raporda yeni nesil iPhone’larda kullanılacak olan A9 çipin üretiminin hızlandırıldığı ve yaklaşık 230 milyon iPhone için donanım parçasının üretildiği belirlendi. Yaşanan bu gelişmeler yeni nesil iPhone’ların bu yıl daha erken tanıtılacağı konusunu ortaya çıkarttı.

Apple’ın cihazlarını birer yıl arayla yenileyip tanıtması doğrultusunda bu yıl da yeni nesil iPhone’lar yaz sonu, sonbahar başında yani Eylül ayında tanıtılacak ve Ekim ayından itibaren piyasaya sürülecek.

İLGİLİ HABER:  Geliştiriciler için iOS 8.2 Beta 5 Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?