iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Modelleri için Ücretsiz Onarım Programı

0
562
iPhone SE, 6, 6 Plus, 6s Plus

iPhone 6 akıllı telefonları, en çok arızalanan modellerden biri olarak görülmeye başladı. iPhone 6s modellerinde yaşanan pil sorunları, hemen sonrasında telefonlarda döngü sorunları oluşması ve daha birçok sorundan sonra, bu telefonlar için ön yargılı bir yaklaşım oluşmaya başladı.

Fakat Apple her seferinde kullanıcılarını mağdur etmemek adına, çeşitli onarım kampanyaları düzenliyor. Bu noktada yine bir iPhone 6s serisi sorunu ve yine onarım kampanyası duyuruldu. Bu kez sorun telefonların açılmamasına neden oluyor.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Açılmama Sorunu

Bir süredir gündemde olan sorunda, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus akıllı telefonlarının aniden kapandığı ve sonrasında bir süre telefonun açılmadığı görülüyor. Telefonlarını açamayan kullanıcıların bu yönde attıkları mesajlar sonrasında Apple’ın inceleme başlattığını da belirtelim. “No Power” olarak da bilinen sorun için bir de açıklama yayınlayan Apple, bazı modellerde gerçekten böyle bir sıkıntı olduğunu da kabul etti.

Bazı modellerde sorun olduğunun kabul edildiği açıklamayla beraber, hangi serilerin onarıma gireceği konusunda da paylaşımlar yapıldı. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre 2018 Ekim ayı ile 2019 Ağustos ayı arasında üretilen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde sorun ortaya çıkıyor.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus

Bu modellere sahip olup, bahsedilen açılmama sorununu yaşayan kullanıcıların ücretsiz onarım programına dahil edileceği belirtildi. Ücretsiz onarım programına dahil edilecek olan akıllı telefonlar için kontrol yine seri numarası üzerinden yapılacak.

Telefonunuzun seri numarasını bu sayfa üzerinden kontrol ederek, ücretsiz onarım programına dahil olan bir model kullanıp kullanmadığınızı görmeniz mümkün. Bu arada sorun için daha önceden onarım yaptırmış olan kullanıcıların unutulmadığını da ekleyelim.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus

Eğer bu sorunu yaşamış ve ücretli bir şekilde onarım yaptırmışsanız, bu durumda akıllı telefonunuzu tamir ettirmek için ödediğiniz parayı geri almanız mümkün.

İLGİLİ HABER:  iPhone XS ve XS Max FaceTime Güncellemesi Geldi

Ödenen paranın geri alınması için yine Apple’a başvuru yapılması gerekiyor. Söz konusu akıllı telefonların sorununu çözmek adına başlatılan onarım kampanyasının ise 2021 yılına kadar devam edeceğini belirtelim. Çünkü 2019 yılında satılan modeller için de benzer bir sorunun ortaya çıkabileceği düşünülüyor. Daha önce satın alınan modeller için ise 2020 yılına kadar onarım devam edecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?