iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Eylül Ayında Tanıtılacak

0
906

Apple’ın yaklaşan ürün planları hakkında saygın bir sicili olan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın Eylül ayında iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın tanıtılacağına dair bir araştırma sonucunu yayımladı. Kuo Apple’ın Ağustos ayında yeni nesil iPhone’lar için bir lansman tarihi yayımlayacağını belirtiyor.

Zaten Apple iPhone 4s’ten bu yana yeni iPhone modellerini Eylül-Ekim’de tanıtıyor tanıtıyor. Bu yönü ile Kuo’nun iddiasının tutarlılığı oldukça yüksek. Kuo Apple’ın Foxconn’a güvendiğini ve bu sebeple üretimin büyük bir kısmının ona bırakılacağını iddia ediyor. Hatta yeni nesil iPhone modelinin %60 ile %70 arasında tedariği Foxconn tarafından sağlanacağını düşünüyor. Kuo’ya göre yeni nesil iPhone’lar çok daha yüksek verime sahip olacaklar. Kuo raporuna 12.9 inç yeni iPad modelinin de iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’la tanıtılabileceğini belirtmiş.

Kuo’ya göre Apple Watch ve yeni MacBook’ta yer alan Force Touch teknolojisi iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta yer alacak. Şimdiye kadar sunulan raporlarda da olduğu gibi A9 işlemci ile birlikte 2 GB RAM, 12 megapiksel kamera, yeni renk seçeneği olarak Rose Gold, gelişmiş Touch ID, geliştirilmiş ve hoparlöre daha yakın bir mikrofonun yeni nesil iPhone’da yer alması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 12.4.3 Sürümü Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?