iPhone 6S ve iPhone 6S Plus 16GB’lık Modelleriyle Gelecek

0
1202

Apple 9 Eylül tarihinde iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinin tanıtımlarını yaptı. Bu tanıtımlarda en çok dikkat çeken ise iPhone 6S modellerinin 16GB’lık hafıza seçeneğinin hala gündemde olması oldu. Çünkü Apple’ın 9 Eylülde yaptığı etkinliğin günler öncesinde başlayan dedikodulara göre Apple artık 16GB’lık cep telefonlarından vazgeçecekti, ancak beklenen öyle olmadı.

Apple 16GB’lık Hafıza Alanını Yeterli Buluyor

Apple bu konuda kullanıcılarından aldığı geri bildirimlere büyük önem veriyor. Apple tarafından yapılan bazı açıklamalara göre 16GB iPhone modellerini kullanan kullanıcıların genel olarak bir sorun yaşamadığı ifade edilmişti.

IOS 9’da İyileştirmeler Yapıldı

Hatta Apple 16 GB’lık iPhone kullanıcılarının kullanım performanslarını arttırmak için IOS 9 güncellemesinden bazı iyileştirmeler yaptı. Ayrıca güncelleme boyutunu 1 GB’ın altında tutarak kullanıcıların 16GB’lık hafızasını daha rahat kullanmalarını hedefledi.

En Uygun Fiyatlı iPhone Modelleri 16 GB Olanlar

Ayrıca Apple’ın piyasaya sürdüğü iPhone modellerinin fiyatlarına bakıldığında en uygun fiyatlı olanları 16 GB olan modelleri. Çünkü telefondaki hafıza arttırıldığı zaman maliyeti de artıyor ve bu da satış fiyatına doğrudan etki ediyor. Apple uygun fiyatlarla iPhone kullanmak isteyenlere de çözüm bulabilmek adına 16 GB’lık modellerini üretmeye devam ediyor.

iCloud ile Depolama Yapılabiliyor

Apple 16 GB iPhone modellerini kullananların hafıza sorunu yaşamaması için iCloud üzerinden depolama yapılabilmesine de izin veriyor. Belli bir ücret karşılığında cep telefonunuzda yer kaplamasını istemediğiniz içeriklerinizi iCloud içerisinde saklayabiliyorsunuz.

Apple’ın tüm bunlara çözüm bulmasına rağmen diğer telefon üreticilerinin akıllı telefonların kapasitelerini sürekli arttırmalarından dolayı 16 GB’lık bir hafızasının yetersiz gibi görülebileceği düşünülüyor ve önümüzdeki yıl içerisinde tanıtılması beklenen iPhone 7 modelinin 16 GB’lık hafıza ile satışa sunulmaması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Türkiye Hariç 7 Ülkede Daha Satışa Sunuluyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?