Alman Apple haber sitesi Macerkopf, Almanya’da üç büyük mobil operatörün 18 Eylül’de yapılması planlanan iPhone 6s satışına hazırlandığı iddiasını paylaştı. Operatörlerin 18 Eylül’deki iPhone 6s ve 6s Plus için yaptıkları hazırlıkların iPhone 6s‘in satış tarihinin olacağını tahmin ediyoruz.

Bu ayın başlarında BuzzFeed üzerinde, geçmişte Apple olayları ile ilgili verdiği tarih tahminleri ile güvenilir bir sicile sahip olan John Packzkowski’nin iddiasına göre Apple iPhone 6s’i 9 Eylül Çarşamba günü tanıtılacak. Apple iPhone’ların tanıtım etkinliklerini genellikle hafta ortalarında yapıyor ve buna göre Apple, 9 Eylül Çarşamba günü yeni iPhone’ların lansmanını yapacak ve Cuma günü ön sipariş kabulünü başlayacak.

Apple iPhone 6s ön siparişlerini kabul ederse, Alman operatörler tarafından belirtilen şekilde iPhone 6s ve 6s Plus‘ın 11 Eylül’den itibaren ön siparişine başlanacak, 18 Eylül’den itibaren müşterilere gönderilecek. Apple, iPhone 6s ve 6s Plus’ın ön siparişlerine tam olarak ne zaman kabul etmeye başlayacağı henüz tam olarak netlik kazanmış değil. iPhone 6, 9 Eylül Salı günü tanıtılmış ve 12 Eylül Cuma günü ön siparişlerine başlanmıştı.

iPhone 6s’inde benzer şekilde olmasa da 19 Eylül’de ön siparişine başlaması mümkün. Buna göre 16 Eylül’de de iPhoen 6s ve 6s Plus’In tanıtılabilir. Apple iPhone 6s ve 6s Plus’ı A9 işlemci, 2 GB RAM, Force Touch teknolojisi dahil gelişmiş kamera gibi yeniliklerle gelecekler. Cihazlar iPhone 6 ve 6 Plus ile yeni “s” modelleri benzer boyutlarda ve tasarımsal olarak benzer olacaklar. Yeni iOS cihazlarda daha çok donanımsal değişiklikler bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone X İçin iOS 11.1 Jailbreak Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?