iPhone 6S Türkiye Satış Tarihi Ertelendi

0
594

iPhone 6S ilk kez 9 Eylül tarihinde Apple’ın yaptığı etkinlikte tanıtılmıştı. Tanıtımından kısa bir süre sonra 12 ülkede iPhone 6S satışları başlamıştı ve Türkiye’ye de yurt dışında satılan cihazlardan getirilmiş, ikinci el ürün satılan sitelerde satışlarına başlanmıştı. Ancak Apple iPhone 6S’i resmi olarak Türkiye’de satışa başlamadı ve satışa başlayacağı tarihi ise 16 Ekim 2015 olarak belirlemişti.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da yaşanan patlamadan sonra ve Türkiye’deki karışıklıklardan dolayı Apple iPhone 6S modelini Türkiye’ye getireceği tarihte erteleme yaptı ve yeni tarihi 23 Ekim 2015 olarak açıkladı.

Apple Hayranları Olumlu Karşıladı

iPhone 6S modelinin Türkiye’ye geliş tarihinin bir hafta daha ertelenmesi bazı Apple hayranları tarafından anlayışla karşılandı. Ankara’da yaşanan olaylardan sonra Türkiye’de yas ilan edilmesinden sonra Apple’ın bu tutumu da gayet olumlu karşılandı.

iPhone 6S Türkiye Satış Fiyatları

Apple’ın yeni telefon modeli olan iPhone 6S’in ise satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik bulunmuyor. iPhone 6S’in 16 GB’lık modelinin başlangıç fiyatı 3099 TL olacak ve diğer modellerinin fiyatları da yükselerek devam ediyor. iPhone 6S Plus 128 GB almak isteyen bir kullanıcının ödemesi gereken ücret ise 4299 TL olacak.

İLGİLİ HABER:  5G Uyumlu iPhone Ne Zaman Gelecek?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?