iPhone 6S Turkcell, Avea ve Vodafone Fiyatları Belli Oldu

2
7237

iPhone 6S’in Türkiye’de çıkış tarihine az bir zaman kalmışken operatör şirketleri de iPhone 6S‘in kontratlı fiyatları hakkında açıklama yaptılar. Bir süreden beri Türkiye’de cep telefonu satışlarında taksit uygulanamıyor. Ancak sadece Evkur gibi yerlerden senetli olarak alınabiliyordu. Bunun haricinde ise Turkcell, Avea ve Vodafone cep telefonlarını faturaya yansıtarak taksitli olarak satış yapıyorlar.

iPhone 6S’in Türkiye için nakit satış fiyatı 3099 TL‘den başlayacak. Tabi operatör şirketleri de iPhone 6S’i taksitli olarak satarken üstüne bir miktar vade farkı koyuyor. İşte Turkcell, Avea ve Vodafone’un taksitli satış fiyatları…

iPhone 6S Turkcell Kontratlı Satış Fiyatı

Turkcell’den kontratlı olarak iPhone 6S almak istediğiniz zaman Turkcell size iki seçenek sunuyor. Buna göre dilerseniz 12 ay ya da 24 ay taksitle iPhone 6S sahibi olabilirsiniz. Turkcell’de 220 TL’den başlayan taksitler sonucunda iPhone 6S 16 GB’lık modeline sahip olabilmeniz için toplama 4200 TL‘den fazla para ödemeniz gerekecek.

Turkcell’den iPhone 6S Plus 128 GB yani iPhone 6S’in en pahalı modelini taksitli olarak satın almak isterseniz ise Turkcell’e taksitler sonucunda ödemeniz gerekecek olan toplam tutar 8300 TL‘yi aşacaktır.

iphone 6s

iPhone 6S Vodafone Kontratlı Satış Fiyatı

Vodafone cephesinde de Turkcell’den farklı bir fiyatlandırma yok. Yine aynı Turkcell’de olduğu gibi iPhone 6S’in 16 GB’lık en düşük modelini satın almak istediğinizde 4200 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekecek.

iPhone 6S Avea Kontratlı Satış Fiyatı

Avea’da Turkcell ve Vodafone’da uygulanan satış fiyatlarından çok farklı bir satış fiyatı vermeyecektir. Ancak yine de kontratlı telefon satışlarında Avea’nın diğer operatörlere göre daha cazip fiyatlar teklif ettiğini biliyoruz. Avea’dan henüz iPhone 6S için kontratlı satış fiyatı açıklanmış değil ancak Avea’nın da en azından 4000 TL isteyeceğini tahmin etmek çok da zor değil.

İLGİLİ HABER:  Huawei, Apple’ı Geçmeyi Başardı

Fiyatların bu kadar yüksek olmasındaki en önemli etken telefonun Türkiye’ye giriş fiyatının yüksek olmasından kaynaklanıyor. Aynı zamanda operatör şirketleri de iPhone 6S‘i satarken araya vade farkı koyduğundan dolayı fiyatlar bir hayli yüksek oluyor.

2 YORUMLAR

  1. İPhone 6s bence Samsung 6 nın yanında çok kötü.İlk önce Samsung 6 kullandım,çevremdekilerin gazına geldim İPhone 6s aldım,pişmanım.Samsungun fotoğraf,yazı klavyesi ve her türlü kullanımı daha kolay ve düzenli.Şarj süresi ve tlf.hızıda aynı diyebilirim.Benden tavsiye kesinlikle almayın..

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?