iPhone 6s Plus modellerinde düşme sonucunda meydana gelen ekran titremesi ve dokunmatik ekranda çoklu dokunma özelliğinin (multi touch) çalışmaması gibi sorunların çözümünde Apple’dan yeni bir adım geldi.

Ne yazık ki bahsi geçen Apple tamir programı ücretsiz değil.  Siz de düşme kaynaklı olarak, cihazınızda titreme veya dk-okunmatik çalışmama problemi yaşayanlardansanız, 520 TL karşılığında Apple tamir programı kapsamında ekranınızı tamir ettirebilirsiniz. Tabi bunun için de bir şart var. Ekranınızın kırık veya çatlak olmaması lazım.

Apple tamir programı ne zaman başlayacak?

Apple tamir programının başlayacağı tarih 2 Aralık 2016.  Ülkeden ülkeye fiyatlar değişiyor. Apple’ın resmi açıklamasına göre bizde bu fiyat 520 TL olacak.

Apple.com.tr sitesinden aldığımız bilgilere göre, iPhone 6s Plus tamir programına katılmak için Apple mağazalarına veya Apple teknik servislerine başvurmanız gerekiyor.

Apple tamir programına başlamadan önce yedeklerinizi almanız gerektiği de duyuruda ayrıca belirtilmiş.

Ayrıca duyuruda iPhone 6s Plus’ın 5 yaşına gelmeden önce bu programdan yararlanabileceği de belirtilmiş.

Bu arada şunu da belirtelim ki; Apple sevislerinde iPhone 6s Plus’ın ekran değişim ücreti , garanti varsa 520 TL, garantisi dolmuşsa, 1399 TL. Yani aslında bu fiyata garantiniz varsa, ekranı değiştirtmeniz mümkün. Garantiniz yoksa bu program size bir avantaj getiriyor.

Tamir programıyla ilgili tüm detaylara bu linkten ulaşabilirsiniz

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s'in Ekran Paneline Ait Yeni Fotoğraflar Sızdırıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?