Yakın gelecekte, muhtemelen 2015 Eylül ayında tanıtılacak olan yeni nesil iPhone’larla ilgili KGI analisti Ming-Chi Kuo, Apple Watch Sport’ta kullanılan yeni 7000 serisi alüminyum alaşımı dahil olmak üzere, yeni bileşenlerle birlikte değişmesi muhtemel olan boyutla ilgili olarak yeni bir rapor yayımladı. Rapora göre yeni nesil iPhone’lar çok değil, yaklaşık 0.15 mm daha uzun ve 0.2 mm daha kalın olabilir. Rapor Apple’ın gelecek nesil iPhone’ları hakkında ipuçları içeriyor.

Force Touch teknolojisi ile birlikte gelecek nesil iPhone’ların kalınlıklarında artış olmasına hali hazırda muhtemel gözü ile bakılıyor. Bu yeni teknoloji ilk olarak Apple Watch’da kullanıldı ve gelecek nesil iPhone’larda da muhtemel iOS 9’la birlikte iMessage, klavye ve Apple Pay gibi özelliklerin geliştirilmesi için kullanılacak.

Raporda her ne kadar sadece az biraz daha kalın iPhone’lar vurgusu yer alıyor olsa da diğer olası değişiklikler için de ek bilgiler mevcut. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’taki mevcut kamera çıkıntısının iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’la birlikte tarih olacağı belirtiliyor. Buna ek olarak gelecek nesil iPhone’larla birlikte Rose Gold-Gül Rengi Altın seçeneğinin de gelmesi bekleniyor.

Biraz daha kalın iPhone’larla birlikte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’a oranla daha verimli pil ömrünün de önü açılabilir. Apple’ın pil ömrünü arttırmak için mevcut artan kalınlıktan faydalanması bekleniyor. Bu şekilde iPhone 6 Plus’a oranla pil ömrü konusunda daha fazla şikayetçi olan iPhone 6 kullanıcılarının sorununun çözülmesi söz konusu.

apple-7000-serisi-aluminyum

Raporda Apple Watch’la birlikte Apple’ın geliştirdiği yeni 7000 serisi alüminyum alaşımının kullanılmasının planlandığı belirtiliyor. Bu yeni bir iddia değil ve daha önceki raporlarda da yer almıştı. iPhone’ların yanı sıra gelecek nesil iPad’lerde de 7000 serisi alüminyumun kullanılması bekleniyor. Daha güçlü alüminyum daha zor bükülen ve daha sağlam iPhone demek. 7000 serisi alüminyum alaşımı ile ilgili Apple kendi Apple Watch sayfasında daha fazla detay veriyor;

İLGİLİ HABER:  iPhone 7'nin Tahmini Özellikleri

Apple Watch için yepyeni bir alaşım geliştirdik: Apple 7000 Serisi alüminyum. Standart alaşımlardan %60 daha sağlam. Ve bir o kadar hafif. Bu alaşım, ekranı kaplayan Ion‑X camla bir araya geldiğinde, Sport koleksiyonundaki saatlerimizin paslanmaz çelik modellerimize göre yüzde 30’a kadar daha hafif olmasını sağlıyor. Üstelik, alaşımın sahip olduğu mükemmel sadelik, geleneksel alüminyum alaşımlarla elde edilemeyecek tutarlılıkta bir güzelliğe imkan veriyor.

Genel olarak gelecek nesil iPhone’larda; 2 GB RAM ile birlikte yeni A9 işlemci, Force Touch, 12 megapiksel kamera, yeni gül rengi altın seçeneği, geliştirilmiş Touch ID ve daha fazlası sunulacak. Muhtemel ki yüksek ihtimalle iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın boyutlarına benzer boyutlarda iPhone’lar gelecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?