Apple şimdiye dek hiçbir “S” modelinde büyük yeniliklere gitmedi ve iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için son yayımlanan raporlarda bunu doğrular nitelikte. Buna rağmen elbette ki iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ailesi “S” modelleri ile birlikte şık bir iPhone ailesi olarak, Apple’ın ilk geniş ekranlı iPhone modelleri olarak akıllarda yer edinecekler.

Saygın bir analist tarafından yayımlanan son rapora göre Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta kasa sağlamlığını yükseltici önlemler, performansı arttırıcı donanımsal iyileştirmeler yapacak ve kamerada yükseltmeye gidecek. Analiste göre iPhone 6s daha sert ekrana sahip olacak. iPhone 6s’te kullanılacağı söylenen safir ekranlı Gorilla Glass 4’ün daha sonraki iPhone modellerinde en azından iPhone 7 veya 7s’te kullanılacağını düşünüyor. Ayrıca Apple’ın 7000 serisi alüminyuma geçiş yapacağını düşünüyor. 7000 serisi alüminyum mevcut Apple Watch Sport’ta kullanılan, sert/güçlü olan bir alüminyum alaşımıdır.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta A9 işlemci ve 2 GB RAM kullanılacak. Bu da önceki iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’a göre ortalama %25 performans artışı sağlayacak. Ayrıca analiste göre Apple’ın artık 8 megapikseli arkasında bırakacağını ve 12 megapiksel kamera ile iPhone’larını tanıştıracağını belirtiyor.

Son olarak iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın Apple Watch ve yeni MacBook modellerindeki Force Touch teknolojisini destekleyeceği bekleniliyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Store Online iPhone X’in Satışa Çıkışı Öncesi Bakıma Alındı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?