iPhone 6S

iPhone 6 serisinde yaşanan sorunlar nedeniyle son dönemde Apple’ın iPhone 7 akıllı telefonlarından bir eski seri olan iPhone 6 serisi konuşuluyor. Zira seride yaşanan sorunlar için seriye özel tamir programları bile başlatılmıştı.

Tüm bu tamir programları içerisinde ise özellikle pil değişimi programları ve pil sorunları bir hayli gündeme gelmeye başladı. Apple’ın da iPhone 6 serisinde yaşanan pil sorunlarını kabul etmesiyle beraber markanın tamir programına ek olarak pil için yeni güncelleme ve pil kontrol sistemleri için yeni düzenlemeler yaptığını da biliyoruz.

Güney Kore’de Pil Sorunları Araştırılmaya Başlandı

Seride yaşanan pil sorunun sadece telefonun yeniden başlatılmasıyla kalmayıp pilin bir anda %20 seviyelerine düşmesine ya da bir anda pilin bitmesine de neden olmasıyla beraber konu iyiden iyiye can sıkmaya başlamıştı. Apple sorunu çözebilmek için tüm kullanıcılara tam anlamıyla destek vermeye başlasa da markaya en büyük rakibi olan Samsung’un ülkesinden beklenmedik bir haber geldi.

iPhone 6S pil sorunları

Elektronik cihazların güvenliğini denetleyen KATS tarafından yapılan inceleme sonrasında iPhone 6 serilerinde yaşanan bu sorunun oldukça ciddi bir sorun olduğu haberleri yapılmaya başlandı. Üstelik sorunun çok daha fazla cihazı etkilediği iddialarının da ortaya atılmasıyla beraber yeni bir konu daha gündeme geldi. Zira bu kez Apple’ın sıkıntı yaşamasına neden olacak olan konuya göre KATS değerlendirmesine göre Güney Kore genlinde iPhone 6s cihazları kullanımını durdurabilir.

Apple Konu Hakkında Açıklama Yapacak Mı?

Güney Kore genelinde iPhone 6s serilerinin pil sorunu nedeniyle yasaklanabileceğinin gündeme gelmesi Apple’ın bir kez daha gündem olmasına neden oldu. İddialara ne kadar doğru ya da Apple’ın iPhone 6s serileri tüm bu iddialar doğruysa ne kadar etkilenir? İşte tüm bu soruların cevabını ise ancak Apple’ın açıklamasıyla ya da KATS’ın açıklamasıyla ortaya çıkacak.

iPhone 6S

Apple ise henüz iPhone 6s pillerinin durumu için iddialar için yalanlama veya tersi olarak herhangi bir doğrulama yapılmadığını da söyleyelim. Fakat kesin olan bir durum var ki o da özellikle Note 7 serisi akıllı telefonlarda yaşanan sorunlar sonrasında bu konuda daha da titiz davranılmaya başlandı.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?