iPhone 6s Full HD, iPhone 6s Plus ise 2K Çözünürlükte Gelebilir

0
845

Tanıtımına az bir süre kala iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile ilgili yeni iddialar gündeme gelmeye devam ediyor. Şu an iPhone 6 Plus 1920×1080 piksel çözünürlüğe sahip. Çin kaynaklı bir internet sitesine göre, Apple ekran çözünürlüğünde yeniliğe gidebilir. Her zaman keskin ve kaliteli görüntü sağlayan ekranlar kullanan Apple’ın bu yeniliğe gitmesinde rakiplerinin etkisi olduğu söyleniyor.

İddialara göre Apple, iPhone 6s’in ekranının Full HD çözünürlüğe, iPhone 6s Plus’ın ekranının ise 2K çözünürlüğe sahip Quad HD panelle güncelleyecek.

Fakat Apple iPhone 4’te ortaya çıkarttığı Retina ekran ile büyük yankı uyandırmıştı. Rakipleri ise Apple’a yetişebilmek adına şimdiye dek mücadele verdiler. O yüzden Apple’ın bu kararı diğer firmalara göre alması düşüncesi pek akla yatmıyor. Önümüzdeki günler de bu iddiaların doğruluğunu hep beraber göreceğiz.

Ayrıca yine Çinli internet sitesinin raporuna göre Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için Force Touch teknolojisini sunacak ve minimum depolama kapasitesi 32 GB olacak.

İLGİLİ HABER:  Tüm Detayları ile Apple Music

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?