iPhone 6s 2 GB RAM ve Force Touch Teknolojisi ile Gelebilir

0
1069

Apple, iPhone 6s’de RAM miktarını artırmak için daha hızlı olan LPDDR4 RAM teknolojisini kullanabilir. LPDDR3 RAM 1GB, iPhone 6 ve 6 Plus üzerinde kullandı. Bu RAM modülleri, düşük güç tüketimi ve önemli bir performans artışı sunuyor.

Tedarik zinciri kaynaklarına göre, iPhone 6s için LPDDR4 RAM modülleri Hynix tarafından Samsung ve Mikron-Elpida tarafından sağlanacaktır . Elpida, Apple’ın talebini karşılayacak seviyede üretim sürecini geliştirmiş. Apple’ın yeni nesil iPhoneları aynı zamanda A9 işlemci gibi iç geliştirmeler ile iPhone 6 ile aynı tasarıma sahip olacakları söyleniyor. Yeni nesil iPhonelarda çift objektifli, dijital SLR fotoğraf makinesi kalitesinde kamera olacak.

Ayrıca Apple’ın giyilebilir teknolojisi Watch’da tanıştığımız “Force Touch” teknolojiside yeni nesil iPhonelarda kullanılmaya başlanacak. Force Touch, esnek Retina ekrandaki minik elektrotları kullanarak, hafif bir dokunuş ile güçlü bir basma hareketi arasındaki farkı anlıyor ve istediğiniz zaman ekrandaki içeriklerle ilgili belirli kontrollere anında erişmenizi sağlıyor. Bu sayede, örneğin Mesajlar’daki bir eylem menüsünü hızla açabiliyor veya çeşitli kadranlar arasından seçim yapmanıza imkan veren moda hızla geçebiliyorsunuz. Bu, Multi-Touch’tan bu yana Apple’ın geliştirdiği en önemli yeni algılama teknolojisi.

İLGİLİ HABER:  BMW Apple ile Birlikte Çalıştığı Söylenen Elektrikli Araç Raporunu Yalanladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?