iPhone 6s 2 GB RAM ve Apple SIM Teknolojisi ile Gelebilir

1
1411

Son yayınlanan raporlara göre gelecek nesil iPhone’lar 2 GB RAM ve önceden yüklü Apple SIM teknolojisi ile gelecekler. AppleInsider’ın yayınladığı son rapora göre iPad Air 2 ve iPad Mini 3’de ki donanımsal pek çok yenilik iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta yer alacak.

RAM miktarını şimdiye kadar 1 GB seviyelerinde tutan Apple’ın bu kararı gelecek nesil iPhone’ları uçuracak. iOS fazla RAM tüketen bir işletim sistemi olmasa da kimi zaman RAM konusunda sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Özellikle iOS 7’den bu yana artan sistem özellikleri RAM kullanımını yükseltmiş durumda. iOS 9’la birlikte gelecek olan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus RAM konusunda sorun çıkartmayacak.

Apple’ın yeni yeknolojisi Apple SIM, iPad Air 2 ve iPad Mini 2 ile birlikte karşımıza çıkmıştı. Apple SIM, sim kartı değiştirmeden operatör değiştirme kolaylığı sağlıyor. Son iddialara göre Apple’ın sevilen bu teknolojisi iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta önceden yüklü olarak gelecek. Şu an için bu teknoloji ülkemizde kullanılmıyor. Bu sebeple gelecek nesil iPhone’larda Apple SIM yer alsa bile ülkemizde satılacak olan iPhone modellerinde bu teknoloji kullanılmayacaktır.

Yaklaşan yeni iPhone modellerinde Force Touch ve DSLR benzeri çift objektif kamera olacak. Apple her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone / iPad' de saat nasıl ayarlanır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?