iPhone 6s’in 12 Megapiksel Kameraya Sahip Olacağına Dair Yeni Bir Rapor Yayımlandı

0
1328

Çinli IHS Teknoloji Araştırma Direktörü Kevin King, tecrübeli KGI tarafından yapılan aynı tahmini doğrulayan, bir rapor yayımladı. Rapora göre Apple’ın yeni nesil iPhone 6s modeli daha küçük piksel boyutu ile 12 megapiksel arka kameraya sahip olacak.

2011 yılında piyasaya sürülen iPhone 4s’ten bu yana 8 megapiksel kamera kullanan Apple, sonraki dönemlerde megapiksel bazlı bir çalışma yapmadan sürekli kamerasını yazılım/mercek bakımından geliştirdi ancak analistlere göre artık megapikselde yükselme zamanı geldi ve en iyi odak iPhone modeli iPhone 6s olacak ve Apple bunu iPhone 6s’le birlikte gerçekleştirecek.

Geçen Kasım ayında, Daring Fireball programında tanınmış Apple yorumcusu John Gruber, sonraki iPhone’un DSLR kalitesinde görüntüler sunmak adına bir çift objektifli sisteme sahip olacağını ve Apple’ın “şimdiye kadar en büyük sıçramayı gerçekleştirerek bir fotoğraf makinesi kalitesinde” fotoğraflar çekmenin önünü açacağını söylemişti. Ancak bundan sonraki gelen bir rapor “S” modellerinde genellikle büyük yazılımsal ve küçük çaplı donanımsal geliştirmeler yapıldığını ve iPhone 6 /iPhone 6 Plus’ta yer alan kameranın megapiksel bazlı olarak yenilenmeyeceğini belirtmişti. Buna karşın yayımlanan raporlar ise iPhone 6s’in 12 megapiksel kameraya sahip olacağına kesin gözü ile bakıyor.

Apple’ın yeni nesil iPhone modeli için raporlarda yer alan özellikleri ise şu şekilde;  güçlendirilmiş A9 işlemci, LPDDR4 2GB RAM, geliştirilmiş Touch ID, Force Touch, gesture kumanda desteği, geliştirilmiş ses kalitesi için hoparlörlere yakın ek bir mikrofon, yeni bir altın rengi (Rose Gold), iç mekanik tasarım değişiklikleri. Ek olarak 4.7 inç ve 5.5 inç ekran boyutlarının da korunacağı söyleniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Care+ Türkiye'ye Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?