Söylentilere göre yeni nesil iPhone 6s içerisinde kullanılacak olan kamera 12 megapiksel çözünürlükle birlikte gelebilir. Bu kamerayı diğerlerinden ayıran özellik ise RGBW sensörü ile birlikte düşük ışıklı ortamda da kaliteli fotoğraf imkanı sunması. Japon haber kuruluşu Feng.com’a göre 12 megapiksel RBGW sensörüyle gelebilir iddialarının yanı sıra RBGW ile birlikte daha küçük boyuttaki piksel iddaaları ise çıkmaza giriyor.

Apple’ın güncel modelleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ da ise 8 megapiksel kamera ile birlikte ışık duyarlılığı için normal piksel boyutundan daha büyük sensör kullanılmıştı. RGBW ise ekstradan beyaz subpikseller ekleyerek bir önceki modeldeki sensörle aynı etkiyi yaratacak. RGBW’nin anlamı geleneksel RGB(Kırmızı – Yeşil – Mavi) alt-piksellerinin yanına ekstra olarak beyaz piksellerinde kullanımıyla birlikte düşük ışıklı ortamlarda da kaliteli fotoğraf çekilmesini yarıyor.

Söylentilere göre Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’da RGBW teknolojisini kullanmıştı fakat kalite standartlarını arttırmak ve uygulamayı geliştirmek adına RGBW’den vazgeçmişti. Yeni cihaz herkesin beklediği gibi iPhone 6s olacak adlandırılabilir(Belkide Apple ters köşe yapabilir). Satışa ise sonbahar gibi sunulabilir. Birçok yayımlanan raporlara göre Apple 4.7 inç ve 5.5 inç ekran boyutlu telefonlar sunmaya devam edecek. Apple Watch’da kullanılan Force Touch desteği, yeni nesil iPhone’larda da yer alabilir.

İLGİLİ HABER:  İlk Apple Watch Siparişleri Kullanıcıya Gönderilmeye Hazırlanıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?