iPhone 6C 2016 Yılında Satışa Sunulacak

0
678

iPhone 5C’nin ardından bu kez de Apple’ın iPhone 6C üretimine Ocak 2016’da başlayacağına dair bilgiler sızmaya başladı. iPhone 6S’in sahip olduğu donanıma benzer bir donanımla üretilecek olan iPhone 6C‘nin fiyatının iPhone 6S’e göre daha uygun olması bekleniyor. iPhone 6S’den farkının ise cihazın dışının plastikten üretilmesi olacak.

iPhone 6C Özellikleri

2016 Yılında satışa sunulması beklenilen iPhone 6C’nin 4inçlik bir ekranla gelmesi muhtemel. Bunun yanında ise A9 yonga seti ile gelecek olan iPhone 6C, ilk kez iPhone 6S’te kullanılan 2GB ram kapasitesine sahip olması bekleniyor.

iPhone 6C’nin 1642mAh batarya kapasitesi ile gelmesi bekleniyor ki, bu bataryanın şarj süresinin ne derece iyi ya da kötü olduğu ileri ki günlerde tartışılacaktır.

iPhone 6C Nisan Ayında Satışta Olacak

Apple’a yakınlığıyla bilinen şirketlerden edinilen bilgilere göre iPhone 6C’nin seri üretimine Ocak ayında başlanılacak ve iPhone 6C’nin piyasaya sürülmesi ise Nisan ayını bulacak.

iPhone 6C Ne Kadar Olacak ?

iPhone 6C’nin de iPhone 6S gibi 16 GB ve 64GB hafıza seçenekleriyle satışa sunulması bekleniyor. 16 GB’lık modelinin ise yaklaşık olarak 617 Dolar‘dan satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Ancak cihazın Türkiye fiyatı hakkında şuanda kesin bir bilgi yok, tabi ki ülkemizdeki vergilerle birlikte cihazın fiyatı bir miktar daha artacaktır.

İLGİLİ HABER:  Bu Yıl iPhone 6c Tanıtılmayacak mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?