Apple’ın aslında en başarılı akıllı telefon modeli olarak gösterilen iPhone 6 serisi akıllı telefonlarının özellikle iPhone 6s ile ön plana çıkmaya başladığını da söylemek gerekiyor. iPhone 7 akıllı telefonlarından bile daha çok konuşulmuş olan seri son aylarda beklenmedik hatalar ile karşı karşıya kalmaya başladı. İlk olarak kullanıcıların iddiaları ile ortaya çıkan hatalar daha sonra Apple tarafından da kabul edilince “iPhone serisine neler oluyor?” Soruları gündeme gelmeye başlamıştı. Zira yaşanan dokunmatik ekran sorunları, aşırı şarj tüketimi sorunları ve ani pil bitmeleri bir yana dursun Apple’ın akıllı telefonlarının giderek en sık yaşanan sorunlardan biri haline gelen kendi kendine yanma sorunları ile de gündem olduğunu söylemek gerekiyor.

Güney Kore’den Toplatma Kararı Çıkacağı İddia Edilmişti

Gerek yaşana pil sorunlarının çözülmemesi gerekse de ardı ardına alev alma haberlerinin gelmesinden sonra iPhone 6 serisinin KATS değerlendirilmesi sonucunda Güney Kore genelinde satışının durdurulabileceği haberleri çok kısa bir süre önce gündem olmuştu. Fakat birçok teknoloji otoritesi ve Apple’a yakın kaynaklar böyle bir durumun yaşanmayacağı yönünde yorumlar yapsa da son gelen haber iddialarını bir hayli güçlendirmeye başladı.

iPhone 6 alev aldı

Bir Telefon Daha Aynı Sorun İle Gündemde

İddiaları güçlendiren olayda bir iPhone 6 serisinin daha bataryasının alev aldığı belirtildi. Bataryada yaşanan bu sorun nedeniyle tamamı alev alan telefonun bir kez daha iddiaları gündeme getirdiğini de söylemek gerekiyor.

Güney Kore genelinde yaşanan son olayla beraber böyle bir yasaklama durumu söz konusu olacak mı yoksa Apple’ın uyguladığı tamir ve değişim kampanyaları gerçekten soruna çözüm oluşturacak mı bilinmez ama ardı ardına bu konuda gelen haberler Apple’ı bir hayli zorlayacak gibi. Özellikle markanın bu konuda açıklama yapmaması ya da yaptığı açıklamalarda bu konuda beklenen ifadeleri bir türlü kullanamaması Apple’ın iPhone 6 serisi için tartışmalarında bir sür daha devam edeceğinin en büyük kanıtını oluşturuyor.

İLGİLİ HABER:  Microsoft Office Touch Bar Güncellemesi Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?