iPhone 7 serisi telefonların piyasaya sürülmesiyle beraber eski seri olarak anılmaya başlayan iPhone 6 serisi telefonlar, şimdiye dek akıllı telefon pazarında Apple’ın en çok satışını gerçekleştirdiği ürünlerden biri olmayı başardı. Hem kullanıcılara sunduğu yeniş teknolojiler hem de ilk defa yapılan denemelerle beraber satışa çıktığı ilk dönemde iPhone 6 serisinin şimdilerde satışa sunulan iPhone 7 modelinden de daha fazla konuşulduğunu da söylemek gerek. Satış rakamlarıyla da başarısını gösteren modelde ise geçtiğimiz aylarda yeni bir sorun ortay çıktığı belirtilmişti.

Kullanıcılardan Gelen Yorumlar Sorunu Ortaya Çıkardı

iPhone 7 henüz piyasaya çıkmadan önce ortaya çıkan sorun ile beraber kullanıcıların dokunmatik ekranda problem yaşadıkları belirtilmişti. Kullanıcılardan ardı ardına gelen mesajlarla beraber ana dokunmatik ekranının kullanılmaz hal geldiğini bile söyleyen kullanıcılar ortaya çıkmıştı. Dokunmatik panel değişse bile dokunmatik konsol için eklenen devrenin de arızalanmasıyla sorunun çözülmediği de belirtilmişti.

Tüm bu sorun mesajları ve dokunmatik ekran hatalarından sonra Apple’ın bu konuda yeni bir adım attığı da duyuruldu. Sorunun devam etmesiyle beraber Apple, iPhone 6 için özel bir tamir programı başlattığını duyurdu. Birçok bölgede yapılan çalışma ile beraber iPhone 6 serileri için yayınlanan yeni tamir programı sistemi ülkemizde de uygulanmaya başlandı.

iPhone-6-tamir

Sistem Nasıl Çalışacak?

Apple tarafından sunulan tamir sistemi için işleyişte aslında oldukça basit. Zira yapmanız gereken sorun yaşadığınız iPhone 6 telefonunuz ile beraber Apple servislere başvuru yapmak. Sorunlu iPhone 6 serisi ile beraber servislere başvurduğunuzda doğrudan dokunmatik ekranda yaşanan sorunda Apple tarafından onarılıyor. Hemen belirtelim Apple’ın Türkiye için bu tamir işleminin masraflarını da 520 TL olarak açıkladı. Yani eğer ürününüzün garantisi bittiyse yapmanız gereken 520 TL gibi bir tamir ücreti ödemek.

Sadece ana ekran için özel olarak başlatılan tamir programının Aralık ayı içerisinde başlatılacağı da açıklandı. Bununla beraber sistemin ne kadar süreceği ve diğer iPhone serilerinin de bu çalışmaya eklenip eklenmeyeceği de merak konusu oldu. Bu konuda Apple şu an için sadece iPhone 6 serisini işaret ediyor.

İLGİLİ HABER:  Samsung Galaxy S6, iPhone 6 Plus Gibi Kolayca Bükülüyor!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?