iPhone 6 Serisi Ani Kapanma Sorunu Tekrarladı Mı? Çözüldü Mü?

0
38
iPhone 6 Serisi Ani Kapanma Sorunu

Geçtiğimiz sene Apple’ın epey bir gündeme gelmesini, konuşulmasını sağlayan akıllı telefon serisi iPhone 6, çıkış yaptığı ilk andan itibaren getirdiği yeniliklerle beraber büyük oranda beğeni toplamıştı. iPhone 7 serisinden sonra geri planda kalması beklenirken tam tersi yaşanan bazı durumlar nedeniyle daha da çok öne çıkan akıllı telefon serinin son dönemde gündeme gelme nedeni ise yaşanan sorunlar olmuştu. Hem iPhone 6 hem de iPhone 6s modellerinde yaşanan pil sorunların sadece bu serinin değil Apple’ın da en büyük sorunları arasında gösterilmişti. Yaşanan tüm bu sorunlar için Apple pil değişimleri bile yapmaya başlamıştı.

Apple Çözüm Açıklaması Yapmıştı

iPhone 6 ve iPhone 6s serilerinde yaşanan pil sorunlarının değişime dahil olmayan cihazlarda bile gündeme gelmesi ve pillerin ani kapanmalara neden olması gibi durumlar iPhone 6 serisinin bir kez daha gündem olmasına neden olmuştu. Hatta en son büyük güncelleme olarak karşımıza çıkan İOS 10.2 güncellemesinden sonra sorunların daha da arttığı belirtiliyordu.

iPhone 6 Serisi Ani Kapanma Sorunu

Apple ise geçtiğimiz haftalarda konuya ilişkin yeni bir açıklama yapmıştı. Apple yaptığı bu açıklama ile sessiz sedasız bir şekilde sorunu çözdüklerini belirtmişti. Marka tarafından yapılan açıklamada böyle bir durumun ortaya çıkması ile beraber ise sorunun nasıl çözüldüğü hakkında da belli başlı bilgiler verilmişti. Apple tarafından yapılan açıklamada sorunun çözümü için sadece iOS 10.2.1 güncellemesinin yapılmasının yeterli olduğu belirtildi.

Sorun Tekrar Etti Mi?

Daha öncede markanın bu tarz açıklamalarını görmemize rağmen sorun çözülmediği için Apple’ın bu açıklamasından sonrada sorunun çözülüp çözülmediği araştırılmaya başlandı. Apple’ın bile kendi açıklamasından sonra konu hakkında çalışmalarına devam ettiği. Ve sorunun net olarak çözüme kavuşup kavuşmadığını incelediği öğrenildi.

Peki sorun tekrar etti mi? Hemen cevabını verelim hayır. Yaşanan sorun için mini bazı düzenlemelerde yayınlandı ve yeni güncellemeden de sonra hiçbir kullanıcıdan sorun için bir açıklama gelmedi. Apple tarafından da açıklama gelmemesi ile beraber sorunun çözüldüğü de netlik kazanmış oldu.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?