iPhone 6 Plus İçin Beklenmedik Haber

0
311
iPhone 6 Plus

Apple’ın yeni akıllı telefonlarının piyasaya çıkmasının ardından ortaya çıkan pil skandalı, markaya soruşturma açılması seviyesine kadar geldi. iPhone modellerinde ani kapanmaları önlemek için kasıtlı olarak yapıldığı belirtilen yavaşlatmanın neden olduğu skandallar zincirinde markanın en önemli adımı ise uygun fiyatlı batarya değişim programı olmuştu. Apple, batarya değişim ücretlerini aşağı çekmiş ve kullanıcıların yavaşlatma sorununun kurtulmaları için 29 dolar gibi bir değişim ücretinin yeterli olduğunu açıklamıştı. Pil değişim kampanyaları hala devam eden markanın, iPhone 6 Plus modelinde ise bazı sorunlar yaşadığı ortaya çıktı.

iPhone 6 Plus Pilleri Gecikebilir

Aşırı derecede pil değişim talebi aldığı açıklanan Apple’ın, iPhone 6 Plus modelinde sorun yaşadığı açıklandı. Sorunun nedeni pil stokları. İddialara göre iPhone 6 serilerinde pil stoklarında bir azalma söz konusu. En çok talebin geldiği iPhone 6 Plus modellerinde ise değişimin 2 hafta ertelendiği belirtiliyor.

iPhone 6 Plus

Değişim programının ertelenmesinin nedeninin de stoklar olduğunun belirtilmesi sonrasında iPhone 6 Plus kullanıcılarının pil değişiminde sorun yaşayabilecekleri ortaya çıktı. Ocak ayı içerisinde başlayacağı ve bu ay içerisinde sınırsız şekilde değişim sunulacağı düşünülse de son iddialar iPhone 6 Plus sahiplerinin önümüzdeki ayı beklemesine neden olabilir.

Şu an için iPhone 6 Plus modelinde ülkemizde herhangi bir bekleme durumuna gidilmediği görülüyor fakat kısa süre sonra ülkemizde de pil değişim kampanyasında stok sorunları yaşanabilir. Bunun için Apple’ın değişim süresi açıklamalarını takip etmek gerekecek. Değişim süresi için birkaç hafta süre açıklamaları geldiğinde kesin olarak bir stok sorunu yaşanıyor demek yanlış olmayacaktır. Stok sorunları için marka tarafından farklı bir adım atılıp atılmayacağı ise belirtilmedi. Zaten Apple henüz bu iddiaları da doğrulamış değil.

İlginizi Çekebilir: Apple Eski iOS Sürümlerinin Yükleme Dosyalarını Yayınladı

İLGİLİ HABER:  Phablet Pazarının İlk Çeyreğinde Apple iPhone 6 Plus'la %44'lük Paya Sahip

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?