Apple, yavaşlatma skandalıyla üzdüğü kullanıcılarını yeniden kazanmak istiyor. Markanın bunlar için attığı adımlar, sürekli olarak yenileniyor. İlk olarak batarya değiştirme fiyatlarında önemli değişiklikler yapıldığını gördük. Kullanıcılar 79 dolardan pil değişimi yaparken, 29 dolara kadar inen ve kontrolsüz bir şekilde pil değişimi imkanı kazandılar. Marka şimdi ise bambaşka bir teklifle kullanıcılara geliyor. Bu kez iPhone 6 Plus kullanıcılarına hitap eden (yavaşlatma skandalında en çok sorun yaşanan seri) bir yenilik haberi verilmiş durumda. Karara göre iPhone 6 Plus sahipleri, iPhone 6s Plus ile telefonlarını değiştirebilecek.

iPhone 6 Plus Değişim Kampanyası Geliyor

Öncelikle konunun henüz resmi olarak açıklanmadığını belirterek başlayalım. Peki, neye dayandırarak böyle bir konuyu gündeme getirdik? Bu sorunun cevabını da verelim. Apple konu hakkında Apple Store çalışanlarını bilgilendiren mektuplar göndermiş ve bu mektuplar kaynaklar tarafından paylaşılmış durumda. iPhone 6 Plus değişim konusu buradan gündeme geldi.

iPhone 6 Plus değişim

İlk bilgilere göre üretimi durdurulan iPhone 6 Plus modellerinin, pil değişim kısmında sıkıntılar yaşanmaya başladı. Apple bu modelin pil tedarik işlemini sağlamak için yaklaşık olarak 2 ay sonrasında gün vermeye başladı. Yeni bir skandala imza atmamak adına markanın yeniden üretime başlayacağı belirtiliyor. En azından piller için.

Nisan ayında yeniden üretimin yapılması ve pil değişimlerinin sorunsuz yapılması bekleniyor. Ancak zaten dava süreçleriyle ilgilenen markanın, yeni dava süreçleriyle karşı karşıya kalmamak için bu süreye kadar gelen, “değişimi gereken sorunlu cihazları” iPhone 6s Plus modeliyle değiştireceği öğrenildi. Apple tarafından resmi bir açıklama gelmedi ancak markanın yeni akıllı telefonlarında değişime gittiğini gösteren bazı kullanıcı yorumları da gelmeye başladı.

iPhone 6 Plus değişim

Bu bilgilere göre Apple’ın Mart sonuna kadar, sadece gereken cihazlarda iPhone 6 Plus telefonlarını iPhone 6s Plus ile değiştireceği görülüyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s için Hazırlanmış En İlginç Konsept Tasarım

Türkiye’de Kullanıcılar Ne Yapmalı?

Gerçekten cihazınızda pilden kaynaklı bir sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, iPhone 6 Plus modelinin değişimi için Apple Destek üzerinden bilgi almak gerekiyor. Çünkü henüz Apple sistemin hangi bölgelerde uygulanacağı konusunda bilgi vermediği gibi işleyişin nasıl olacağı konusunda da bilgi vermedi. Ayrıca değişim için istenecek ücretin ne kadar olacağını da bilemiyoruz.

Önceki Haber: iOS 10.2.1 Sürümüyle İlgili Şok Gelişme

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?