Apple iPhone 7 akıllı telefonlarını piyasaya sürdükten sonra Apple’ın bir önceki akıllı telefon serisi olan iPhone 6s ile ilgili bazı sorunlar ortaya çıkmıştı. iPhone 6s serisinde yaşanan sorunlar nedeniyle kullanıcıların telefonlarında anlık olarak kapanmalar yaşandığı ve pil şarj durumunun %40 seviyelerinden bir anda %0 seviyelerine düştüğü haberleri de sıkça gündeme gelmişti.

Pil seviyelerinde yaşanan anlık değişiler için ise Apple tarafından yapılan açıklamada özel bir tamir programı başlatıldığını biliyoruz. Başlatılan tamir programı ile beraber telefonların pillerinde sorun yaşandığını doğrulayan Apple, yine yaptığı açıklamada iPhone 6s kullanıcıların ücretiz olarak pil değişimine katılması için pil kontrolü sistemlerini bile duyurmuştu.

iPhone 6 İçin Pil Değişimi İddiası

Pillerin üretim aşamasında hava ile temas etmesinden dolayı böyle bir sorun yaşandığını belirten Apple’ın sadece iPhone 6s akıllı telefonları için pil değişimi başlattığını da biliyoruz. Fakat son iddialara göre Apple’ın kısa süre sonra iPhone 6 için de pil değişimi programları başlatacağı belirtiliyor.

iPhone 6 Pil Değişimi

iPhone 6s serisinde bir pil sorunu yaşandığı kesin olarak biliniyor ve değişimin nedeni olarak da bu pil sorunu gösteriliyor. Fakat iPhone 6 serisinde böyle bir sorun olup olmadığı konusunda Apple ilk yaptığı açıklamalarda konuya yer vermemişti. Yani iPhone 6 serisi bu pil sorununa dahil edilmemişti. Şimdi ise iPhone 6 serisinin de pil değişimi programına dahil edileceği kafaları karıştırdı.

iPhone 6 Serisinde Pil Sorunu Var Mı?

iPhone 6 serisinde pil değişimi iddialarının gündeme gelmesindeki ana nedenlerden birisi de aslında kullanıcıların Apple’a benzer pil sorunları için mesajlar göndermesi oldu. iPhone 6 telefonlarında da benzer sorunlar yaşadıklarını iddia edenler yok değil.

Apple’ın iPhone 6 serisinde de bu şekilde bir pil sorunu olduğu için mi pil değişimi programı başlatılacağı yoksa pil değişiminin sorun nedeniyle değil de standart bir tamir programı mı olacağı konusunda Apple’ın yapacağı açıklamaları beklemek gerekiyor. Nitekim henüz iPhone 6 için pil değişimi konusunda Apple tarafından net bir bilgi verilmedi.

İLGİLİ HABER:  Apple Son Üç Yıldır Çift Kamera Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?