iPhone 6 Ön Kamera Kayması Sorunu

4
iPhone 6 on kamera kaydi

iPhone serisinin çok tutulan modellerinden iPhone 6’nın ön kamerasında görülen kayma sorunu, kullanıcıların bu durumdan şikayetçi olmasına neden oluyor. Sizin de çok önemli bir bütçe ayırarak satın aldığınız iPhone 6’nızda ön kamera kayma sorunu varsa, makalemizi okuyarak neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

iPhone modellerinde zaman zaman kronik sorunlar ortaya çıkabiliyor. iPhone 6 Plus’ın ekranının çizilmeye çok müsait olması sorununu hatırlıyorsunuzdur. Bu sorunlardan bir tanesi de iPhone 6 ön kamera kayma sorunu şeklinde. iPhone 6 selfie kameranız tam olarak hizalanmamış ya da yanlış hizalanmış gibi görünüyorsa siz de bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Sorunun var olup olmadığını çektiğiniz selfie fotoğraflardan anlamanız imkansız. Çünkü ön kamera kayma sorunu fotoğraf çekimini hiçbir şekilde etkilemiyor. Yalnızca fiziksel görünüm olarak can sıkan iPhone 6 ön kamera kayma sorunu, kameranın kenarında hilal şeklinde bir görünüm oluşturarak da kendini gösteriyor. Aşağıdaki görselde iPhone 6 ön kamerasında oluşan hilal şeklini görebilirsiniz.

iPhone 6 on kamera kayma sorunu

Sorun ilk olarak, iPhone 6 piyasaya çıktıktan hemen sonra BAnOpenMindedSkeptic rumuzlu bir Reddit kullanıcısı tarafından, “iPhone 6 cep telefonumun ön kamerasında kayma var. Kamera tam ortada durmuyor ve sağ tarafında hilal şekli oluştu.” sözleriyle dile getirildi. Kullanıcı, ön kamera kayma sorununu arkadaşının da yaşadığını ve Apple’ın cihaz değişimi yapmayı kabul ettiğini belirtti.

Apple çalışanı olduğunu iddia eden bir başka Reddit kullanıcısı ise Apple’ın sorunun neden kaynaklandığını henüz tespit edemediğini belirtti.

iPhone 6 Ön Kamera Kayma Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone 6 selfie kamerası kayma sorunu çok önemli bir sorun olmasa da, serviste küçük bir işçilik ile çözülebilecek bir durum. Ancak Apple yetkili servisi haricindeki telefon tamir servisleri bu işlem için sizden önemli miktarlarda ücretler talep edebilir. Bu nedenle ön kamera kayma sorunundan şikayetçiyseniz ve cihaz garantiniz devam ediyorsa öncelikle Apple ile görüşmenizi ve şirketin sizi yönlendirmesiyle hareket etmenizi tavsiye ederiz.

İstanbul’da yaşıyorsanız şanslısınız. iPhone 6’nızı Apple Store’a götürerek elden teslim edebilir ve birkaç gün gibi kısa bir süre içinde ön kamera kayma sorununuz çözülmüş ya da cihazınız değiştirilmiş olarak teslim alabilirsiniz. İstanbul dışında bir ilde yaşıyorsanız, sorununuzun çözülmesi biraz daha fazla zaman alabilir. Çünkü başka şehirlerde cihazınızı yetkili Apple distribütörü olan firmaya teslim etmeniz, firmanın cihazı Apple’a göndermesi, Apple’ın cihazınızdaki sorunu gidermesi, tekrar distribütöre göndermesi ve telefonun size ulaşması bir hafta ile on gün arasında bir zaman sürecektir.

iPhone 6 ön kamera kayma sorunu Apple tarafından herhangi bir ücret alınmadan çözülse de, sorunun tekrar edebileceğini hatırlatarak yazımızı bitirelim.

İlginizi Çekebilir: iPhone’da Sık Görülen Sorunlar ve Çözüm Yolları

ÜCRETSİZ ABONE OLABİLİRSİNİZ.

4 YORUMLAR

  1. selam benim kamera kayması 3. oldu garantideye gönderdim 1 ay gecmeden yeniden kaydı her zamn ekran degişimi yapılıyor
    ne yapmam lazım

    • Gökhan bey yorumunuz istenmeyene düşmüş. Bu yüzden geç görebildim. Kusura bakmayın. Ortada bir mağduriyet var. Önce Apple müşteri hizmetlerini arayın. 4. sefer tamire gittiğinden kutulu cihaz değişimi istiyorum deyin. Kabul etmezlerse thh’ne başvurmayı deneyebilirsiniz.

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!

Please enter your name here