Akıllı telefon serilerinde son dönemde beklenmedik arızalar yaşanmaya başladı. Sadece bir marka ile sınırlı kalmayan tüm bu arızalar akıllı telefonların kendi kendine alev alması gibi sonuçlar bile doğurabilir oldu. Markaların aşırı güç arzusu nedeniyle telefonların kaldırabileceğinden fazla sistem kullanmasından mı yoksa tercih edilen batarya sınıflarından mı bilinmez ama son dönemde bu şekilde haberlerle çok karşılaşır olduk. En son ise dünyanın en iyi akıllı telefon markalarından biri olan Samsung için benzeri bir durum yaşanmıştı. Gerek sistem özellikleri gerekse de performansları ile beğeni toplayan Note 7 serisinde yaşanan sorun nedeniyle serinin kendi kendine alev aldığı haberleri yapılmış ve bilindiği gibi Samsung Note 7 serisini iptal etmişti. Samsung’un aldığı karar sonrasında telefonlarını toplamak için hali hazırda çalışmaları da devam ederken hemen ardından Apple’ın akıllı telefonları için yeni iddialar tarafından gelmişti.

iPhone Serileri İçin Benzer Sorunlar

Note 7 serisinde yaşanan sorundan sonra benzeri haberler Apple’ın akıllı telefon serileri olan iPhone serisi içinde de yaşanmıştı. İddialara göre özellikle iPhone 6 serisinde cihazların kendi kendine alev aldığı belirtilmiş ve birçok kullanıcı telefonlarının fotoğraflarını paylaşarak iddiaları doğrulamaya çalışmıştı.

iPhone-6

Tüm bu haberlerin ardından iPhone 7 serisinde de benzer birkaç sorun yaşandığı belirtilmiş fakat tüm bu sorunlar iddialardan öte geçememişti. Birkaç cihaz dışında teknik arızalar nedeniyle alev aldığı kanıtlanan iPhone serisi akıllı telefonların son günlerde ise artık bu haberler ile gündeme gelmediğini de söylemek gerekiyor. Haliyle artık iPhone serilerinde benzeri sorunlar olmadığı yaşananların sadece rastlantı olduğu düşünürken iPhone 6 serisi için benzer bir haber daha geldi.

Bir öğrenci tarafından sosyal medya üzerinden paylaşılan video ile beraber Apple’ın iPhone 6 serisi akıllı telefonunun ders sırasında kendiliğinden alev aldığı iddia edildi. Apple konuyu doğrulayacak bir açıklama yapmazken kullanıcı da iddiaları doğrulamak için yanan iPhone 6 telefonuna ait olduğunu iddia ettiği fotoğrafları yine sosyal medya hesabından paylaştı. Uzun bir süre sonra yeniden gelen sorunun bir kez daha Apple’ın gündemine gelip gelmeyeceği de merak konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?