iPhone 5SE Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

0
1312

Apple’ın Mart ayında düzenleyeceği etkinliğinde iPhone 5SE ve iPad Air 3 modellerini tanıtacağını daha önce de belirtmiştik. Bugün itibariyle Apple’ın düzenleyeceği etkinlikte tanıtılacak olan iPhone 5SE modeline dair daha fazla bilgiye sahibiz. iPhone 5SE Fiyatı, iPhone 5SE ne zaman çıkacak ve iPhone 5SE özellikleri gibi merak edilen tüm soruların cevapları haberimizde.

iPhone 5SE Özellikleri Neler ?

iPhone’un tasarımsal olarak daha çok iPhone 5 modeline benzeyecek olan 4inçlik modeli olan iPhone 5SE’nin donanımsal özellikleri olarak ise iPhone 6S modeline benzemesi bekleniyor. Aynı iPhone 6S modelinde olduğu gibi A9 işlemciye sahip olması beklenilen iPhone 5SE 1GB ram ve iPhone 5 modeline göre daha büyük bir bataryayla gelmesi bekleniyor.

iPhone 5SE modelinin uygun fiyatlı bir akıllı telefon olması bekleniyor ve bu sebepten dolayı da sahip olacağı hafıza seçeneklerinin ise 16, 32 ve 64GB olması bekleniyor.

iPhone 5SE Kamera Özellikleri Nasıl Olacak ?

Kamera özelliklerine gelecek olursak arkada 8 Megapiksel önde ise 1.2 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip olması bekleniyor. Ayrıca aynı iPhone 6S modelinde olduğu gibi iPhone 5SE modelinin de Live Photos özelliğine sahip olması bekleniyor.

iPhone 5SE

iPhone 5SE Renk Seçenekleri Neler ?

Renk seçenekleri olarak ise iPhone 5SE modelinin uzay grisi, altın ve silver renklerinin olması bekleniyor. Bunun yanında ise söylentilere göre iPhone 5SE’nin roze gold (pembe) renginin de olması muhtemel.

iPhone 5SE Ne Zaman Satışa Çıkacak ?

15 Mart tarihinde tanıtılacak olan iPhone 5SE modelinin ön siparişe çıkarılmadan direkt olarak satılacağı söyleniyor. Satışın ise etkinlikten sadece 3 gün sonra yani 18 Mart tarihinde olacağı açıklandı.

iPhone 5SE Fiyatı

Mart ayında satışa çıkacak olan iPhone 5SE modelinin fiyatının ise 560 Dolar olacağı söyleniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Açıkladı - iPhone 12 Geç Gelecek! Peki Ne Zaman Geliyor?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?