Apple’ın geçtiğimiz gün düzenlediği etkinliğinde yeni 9.7inçlik iPad Pro modeli ve iPhone SE modelini tanıtmasıyla birlikte, artık eski olarak nitelendirebileceğimiz iPhone 5S ve iPad Air‘in satışları da durduruldu. Apple bu iki ürünün satışını online storedan kaldırdı ancak aracı şirketler bir süre daha bu ürünlerin satışlarına devam edeceklerdir. Ancak Apple ürünlerin üretimini kestiği için bir süre sonra aracı firmalarda da bu ürünler bulunmayabilir.

iPhone 5S ve iPad Air sahipleri bu konuda şüpheye düşmesinler, cihazlarının garantileri halen daha devam etmekte ve Apple desteği almaya devam edebilirler. Ancak yeni bir iPad ya da iPhone modeli satın almak isteyen kullanıcılar için bu haberi yazma gereği duyduk.

Apple’ın yeni tanıttığı 4 inçlik iPhone SE modeli tasarım konusunda iPhone 5 modeline oldukça benzerken, donanımsal açıdan ise iPhone 6S modeline çok benziyor. iPhone SE 16GB modelinin Türkiye için satış fiyatı ise 1999 TL olarak açıklandı.

iPhone SE 24 Mart tarihinde ön siparişe açılacak ve 31 Mart tarihinde de satışa çıkarılacak. Ancak Türkiye ilk dağıtım listesinde bulunmadığı için iPhone SE’nin Türkiye’ye gelmesi Nisan ayını bulacak gibi gözüküyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?