iPhone 5s için Batarya Sağlığı Özelliği Gelecek Mi?

iOS 11.3 güncellemesi sonrasında iPhone 5s modellerine neden pil sağlığı özelliği gelmedi? Apple bir açıklama yaptı mı? iPhone 5s pil sağlığı özelliği alacak mı?

0
997
iOS 11.3

Uzun bir beta sürecinden sonra iOS 11.3 güncellemesi, iPhone ve iPad kullanıcıları için yayınlandı. iOS 11 hatalarını tamamen çözecek bir güncelleme olarak dikkat çeken ve beta sürümleri de bir hayli konuşulan yeni güncellemenin yayınlandığını ve özelliklerinin neler olduğunu daha önce dile getirmiştik. Detaylı özellikler konusunda yazımız için aşağı bağlantı ekleyeceğiz. Bu yazımızda ise iOS 11.3 sürümüyle gelen batarya sağlığı sistemi hakkında yeni detaylar paylaşacağız. Özellikle iPhone 5s kullanıcıları için önemli bazı gelişmeler var.

iPhone 5s Batarya Sağlığı Özelliği Gelmedi!

Güncellemeyle beraber Apple’ın en büyük sorunlardan biri olan iPhone yavaşlatma konusunda adımlar atacağı söylenmişti. Beklendiği gibi oldu ve kullanıcıların iPhone modellerinin yavaşlayıp yavaşlamayacağını seçebileceği batarya sağlığı uygulaması yayınlandı.

iOS 11.3

Ancak iPhone 5s kullanıcıları için bu özellik gelmedi. Güncelleme alan son iPhone 5 modeli olan iPhone 5s için pil sağlığı uygulaması şu an kullanılabilir değil. En eski model olmasından mı yoksa başka bir sorun mu var bilemiyoruz çünkü Apple bu konuda bir açıklama yapmadı.

Beta Aşamasından Sonra Gelir Mi?

Burada akıllara gelen soru, pil sağlığı uygulamasının beta aşamasında olması. Kullanıcılar beta aşamasından sonra pil sağlığı uygulamasının iPhone 5s modellerine de geleceğini düşünebilir. Fakat beklentiler bu yönde değil ekleyelim. iOS 11.3 güncellemesini alan modellerin iPhone 6 serilerinden sonrası için bu özellik yayınlanmış gibi gözüküyor. Muhtemelen kullanıcıların iPhone 5s modellerinde yapacağı seçimler soruna neden olacak. Pillerin genel olarak bu seride eskimesi durumu söz konusu. Haliyle Apple’ın 5s serisi için böyle bir özellik yayınlamasını beklemiyoruz.

Bakınız: iOS 11.3 Tüm Özellikler

İLGİLİ HABER:  iOS 11.3 İle iPhone Hesap Makinesi Düzenlendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?