Apple’ın 10.yıl için özel akıllı telefonları olacağının açıklanmasıyla beraber hızla çalışmalarına başladığı bilinen yeni seri akıllı telefonları iPhone 8 telefonlar için ardı ardına paylaşımlar yapılmaya başlandı. Apple tarafından herhangi bir açıklama yapılmasa da Apple’a yakın kaynaklar tarafından yapılan haberlerle beraber yeni serinin ne gibi özelliklere sahip olacağı da ortaya çıkmaya başlamıştı. Bu noktada ilk olarak markanın yeni seri akıllı telefonlarında OLED ekran kullanacağı ve OLED ekranının yanı sıra cam kasa ile beraber çıkış yapılacağı konusunda da bazı iddialar ortaya atılmıştı. Hatta şunu da belirtelim iPhone 8 akıllı telefonlarının şeffaf tasarıma sahip olacağı yönünde bile haberler yapıldı.

OLED İddiaları Cevap Bulacak Mı?

Tüm bu haberlerin ardından Apple’ın OLED ekran teknolojisine geçeceği düşüncesi ağır basmaya başlasa da son gelen iddialar ise tam tersi bir durumu işaret etmeye başladı. Zira tıpkı iPhone 7 serisinde olduğu gibi Apple’ın yeni serisi içinde görseller gelmeye başladı. Son gelen görselle beraber ise iPhone 8 için düşünülen tasarımın bir kez daha değiştiğini de söylemek gerekiyor.

iPhone-8-tasarım

Son gelen görselle beraber iPhone 8 modelinin aslında tam olarak iPhone 4 tasarımına sahip olduğu belirtildi. Görsele göre de iPhone serisinin geçiş modellerinden biri olarak gösterilen iPhone 4 modelinin tasarımına oldukça benzeyen bir tasarım kullanılacak gibi. iPhone 8 modeli hakkında iPhone 4 tasarım iddialarının ortaya çıkması yeni serinin OLED ekran iddialarının da bir kez daha gündeme gelmesine neden oldu. Çünkü yayınlanan görsellere göre yeni modelin OLED ekran bulundurması pek mümkün değil. Bunun dışında zaten cam kasa benzeri bir yapının da böyle bir durumda telefonda yer almayacağı da düşünülüyor.

Şimdi ise tüm bu iddialar arasında hangisinin gerçek olduğunun tartışmaları yapılmaya başlandı. Daha önceki serilerde telefonun yayınlanmasına uzunca bir süre kala benzeri görseller yayınlanmış ve tasarım konusunda yine benzeri tartışmalar yaşanmıştı. Bu seride de benzeri durumların yaşanması da bekleniyor. Konu hakkında Apple’ın vereceği tüyolar ise oldukça önemli.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Türkiye’de Satışa Çıktı! İlgi Ne Düzeyde?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?