iPhone 14 ile Seriye Farklı Bir Versiyon Eklenecek

0
112

Çok değil 1 gün önce iPhone 12 telefonlarına ait olan kalıp görselleri sızdı. Metal kalıplar, tasarımı öğrenmek için çok çok önemli. Bu kalıplar üzerinden yeni telefon hazırlanıyor. Tasarımı belirleyen bu kalıplar.

iPhone 12 kalıplarını paylaşmamızın üzerinden saatler geçti ki bir sonraki model için iddialı bir açıklama geldi. Apple’ın sızıntılarına çokça yer vermiş ve isabetli sızıntılar da ortaya koymuş adreslerden biri olan Joon Prosser, biz iPhone 12’ye odaklanmışken iPhone 14 için paylaşım yaptı.

Telefonun satışa çıkmasına uzun bir süre var. En erken ihtimalle 2 sene bulunuyor. Süre olmasına rağmen Jon Prosser paylaşımı gözardı edilecek bir paylaşım değil. Her zaman alıştığımız iPhone 12 tüm serisinde de göreceğimiz ana tasarımın yanında özel bir tasarıma daha yer verilecek.

Bakın: Sonunda Gözüktü! İşte iPhone 12

iPhone 14 içerisinde Katlanabilir Bir Telefon Olacak

Yine 4 farklı telefon tanıtılacak. 3 model için bir şey diyemiyorum. Bu 3 telefonda tasarımın değişip değişmeyeceği hakkında bir şey belirtemiyorum. Çentik ısrarı değişecek mi yorum yapamıyorum. Dördüncü telefonun değişeceği ise kesin.

Dördüncü telefon katlanabilir olacak. iPhone 14 katlanabilir telefonu Mate X ile paralel bir tasarımla gelecek.

Yana açılacak ekran olacak ama çentik değişmeyecek. Yine çentik yerini koruyacak ve ekranın ortasında çentik olacak.

iPhone 14

Katladığınızda standart iPhone ile göz göze geleceğiz. Her ne olursa olsun, katlanabilir bir telefon risk demek. Çok büyük markalar bu riski göze alarak adımlar attı. Samsung 1 modelle sınırlı kalmadı mesela. Ağustos ayında tanıtılacak bir katlanabilir telefon daha olacak.

Samsung’u izleyen Huawei var Motorola deneme yaptı. Yani denemeler yapılmakta. Apple iPhone 14 ile katlanabilir telefona geçerse sürpriz olmayacak. Katlanabilir telefon devam eder etmez bilemem ama Apple, en azından denemelerde bulunmak istiyor. Gelecekte katlanabilir telefonların daha popüler olacağını ve dönüşüm tamamlanıp tamamlanmayacağını nereden biliyoruz. Şimdiden yerlerini ayırtan markaların olması sürpriz mi?

İLGİLİ HABER:  Sonunda iOS 11.2.5 Sürümü Yayınlandı! İşte Değişiklikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?