iPhone 13 Serisinde Kamera Tercihi Değişiyor

0
536
iPhone 13

iPhone 12 akıllı telefonlarının geç gelmesi, ancak satışa çıkması falan derken yavaş yavaş iPhone 12 akıllı telefonlarını geride bırakmaya başladık. Yavaş yavaş gündemimize almaya başladığımız akıllı telefon iPhone 13 modeli oluyor.

Bundan birkaç gün kadar öncesinde yeni akıllı telefonlar için ortaya atılan ekran iddialarından konuşmuştuk. Tüm modellerde OLED kullanılması ve sonunda 120 Hz yenileme hızının olduğu akıllı telefonların sunulması durumu ortaya çıkmıştı.

Ekran konusunda paylaşılan bilgiler ve iddiaların peşinden şimdi de kamera konusunda bazı iddialar geldi.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.3 Batarya Testi – Telefonlara Göre Değerlendirme!

iPhone 13, Tüm Modellerde LIDAR Sensör Sunacak

Jon Prosser tarafından gelen bilgilere göre kamera konusunda da yeni nesle geçiş yapılacak. Öncelikle LIDAR sensör konusunda farklı bir yol izlenecek. iPhone 12 ve iPhone 12 Mini modellerinde LIDAR kullanılmamıştı. Pro ve Pro Max modellerinde LIDAR sensör kullanılmıştı.

13 ile bu durum değişecek ve mini model ile temel model olarak gelmesini beklediğimiz akıllı telefonlarda da LIDAR sensör kullanılacak. Bunun dışında serinin Pro modelleri için lens değişikliğine de gidilecek.

iPhone 13

Pro modellerinde ultra geniş açılığı f/1.8 diyafram açıklığında lensler kullanılacak. 6 elementli lenslerin kullanılacağı söylenen modelin, Pro Max versiyonunda Samsung imzasını taşıyan bir periskop kamera kullanılacağı da iddia edilmekte.

Sadece gelen bu iddialara bile baktığımız zaman kameralardaki değişim izlerini hissedebiliyoruz. Yapılacak değişimlerin ne kadar etkili olacağı tabii ki kesin değil ama şu var ki LIDAR sensörünün kalıcı bir donanım haline geldiğini ve her modelde kullanılacağını görmek bile güzel bir haber olacaktır.

iPhone 13

Henüz telefonların satışa çıkması için çok zaman olduğundan dolayı, daha birçok farklı iddia ve birçok yeni teknoloji detayı ortaya çıkacaktır.

İLGİLİ HABER:  iOS için Bulut Oyun Servisi Gelecek mi?

Yeni bilgiler geldiği zaman biz de iPhone 13 gelişmelerini paylaşmaya devam edeceğiz. Dilerseniz 13 serisi için oluşturduğumuz temel sayfamızı da takip edebilirsiniz. Telefon hakkında tüm yeni gelişmeler bu sayfada yer alıyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?