iPhone 13 Pro Maketleri Ortaya Çıktı

0
143
iPhone 13 Pro

Taslak çizimlerin ölçülerinden ve bu zamana kadar üreticilerden gelen sızıntılar üzerine elde edilen verilerden, yeni iPhone modellerinin tasarımı hakkında birçok bilgi elde ettik. En azından az çok tasarımın değişmeyeceğini anlamış olduk. İşte bundan yola çıkan macotakara sitesi, iPhone 13 Pro akıllı telefonlarının maketlerini oluşturdu.

Yeni akıllı telefonlar için oluşturulan maketler ise özellikle çentik alanı için merak edilen boyut detaylarının ortaya çıkmasını sağladı. Dediğimiz gibi hem üreticilerden gelen bilgilerde hem de bu zamana kadar sızan belgelerde gördüğümüz boyutlara göre hazırlanmış olan maketlerden söz ediyoruz.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.4.1 için Geri Dönüşler Kapatıldı

iPhone 13 Pro Çentik Alanı Çok Daha Küçük Olacak

Görsellere baktığımız zaman, iPhone 13 Pro akıllı telefonunda çentik alanı tasarımının bir miktar değişeceği görülüyor. Çentik alanı iPhone 12 Pro modeliyle karşılaştırıldığı zaman biraz daha minik ve kısa kalıyor.

Aslında iPhone X modeli tanıtıldığı andan bu yana bu çentik alanının küçüleceği iddia edildi. iPhone X modelinden bu yana çentik alanının küçüleceği söyleniyor ama bu hiç olmadı. Daha doğrusu gözle görülür bir seviyede küçülme görmemiz mümkün olmadı.

iPhone 13 Pro

İşte iPhone 13 Pro ile bu gözle görülür küçülmenin sunulacağı söyleniyor. Daha küçük olacak olan çentik alanının içerisinde yer alacak olan sensörlerin sayısı ise değişmeyecek. Yine Face ID sistemi buranın içerisinde yer alacak. Haliyle sensörlerde bir değişiklik olmayacak ama aralarındaki boşluk biraz daha azaltılmış hale gelecek.

Hatta sensörler arasında hiç boşluk bırakılmayacak desek yeridir. Sensörlerin boyutlarında bir değişim olmayacağı gibi genel ekran tasarımında da bir değişiklik olmayacak.

iPhone 13 Pro akıllı telefonlarının arka kısmında ise bir tasarım değişikliği beklenmiyor. Yine maket görsellerinden gördüğümüz kadar aynı tasarım devam ettirilecek. Belki LIDAR tarayıcı değil ama ana sensörlerde değişiklik olabilir.

İLGİLİ HABER:  Üniversite öğrencileri, çalışanlarının ücretsiz kullanabileceği servisler (50.000$+ kar yapabilirsiniz)

iPhone 13 Pro

Bu da kameraların lenslerinde bir boyut değişikliği olmasına neden olabilir ama genel yapı ve genel yerleşim değişmeyecek gibi gözüküyor. Son gelen maket görselleri öyle çok büyük bir değişikliği beklememiz gerektiğini göstermekte.

Yine de bir değişiklik gelecek mi diye beklemek lazım. Artık yavaş yavaş telefonlardan daha fazla bilgi gelmeye başlayacaktır. Çünkü artık telefonlar üretim için hazırlanacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?