iPhone 13 Koruyucu Panelleri Sızdırıldı

0
1278
iPhone 13

iPhone 13 iddialarını konuşmaya başlayabiliriz. Zaten konuşuyorduk ama artık daha yoğun bir şekilde konuşmaya başlayacağız. Çünkü yeni akıllı telefonlar için somut kanıtlar da gelmeye başladı. Yeni telefonlara ait olduğu söylenen görseller, ilk somut parçaların da gözükmesini sağladı. Bu görsellerde doğrudan telefonun ekran panellerini görüyoruz.

Üstelik öyle bir modelin değil. 3 modelin birde ekran panellerini görme şansını elde ettik. Koruyucu panel olarak da nitelendirilen bu panellerin, daha önce de sızdığını görmüştük. iPhone 12 ve iPhone 11 modelleri için de aynı şey oldu. Fakat bu sefer ortaya çıkan panellerin biraz daha farkı var.

İlginizi Çekebilir: iMac Pro Satışları Durdu! Şimdi Sırada iMac Var

iPhone 13 Tasarımı Nasıl Olacak?

Paylaşılan görsellerin yine çentik alanını doğruladığını görüyoruz. Fakat bu sefer bir fark var. Bu sefer çentik alanının değiştiğini görüyoruz. Biraz daha küçük bir çentik alanı kullanılmış. iPhone 12 modellerine göre daha küçük çentik alanının kullanıldığı akıllı telefonların ekran boyutlarının ise yine aynı olacağını anlıyoruz.

5.4 inçlik ekran en küçük ekran olacak. Sonrasında 6.1 inçlik bir ekran kullanıldığını görüyoruz. En son ise yine 6.7 inçlik bir ekran kullanılacak.

Bu üç ekran boyutunda da çentik kısımlarının biraz daha küçültülmesi büyük bir avantaj olarak gözükmeyebilir ama bu bir değişikliğin habercisi.

iPhone 13

Belki kullanılan sensörler değişebilir belki de Face ID için farklı bir karar alınabilir. Bir yandan da hala çentik alanının kaldırılmamış olması da dikkat çekici.

iPhone 13 akıllı telefonlarında da istenen değişiklikler yapılmayacak gibi bir izlenim var. Yine benzer bir tasarım kullanılacak gibi bir beklenti var. Daha büyük değişiklik bekleyenlerin bir sonraki seriye hedeflenmeleri gerekebilir.

Bunları şu an konuşmak için erken. Henüz ilk kez somut bir görsel gördük. Daha fazlası için birkaç kanıta daha ihtiyaç olacak. Yeni görselleri de takip etmeye devam edeceğiz. Ek bir sızıntı gelir ya da yine bir görsel paylaşılacak olursa, sizlere aktarıyor olacağız.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.4 Beta 1 Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?