iPhone 13 Ekranı Bambaşka Bir Teknoloji İçerecek

0
4142
iPhone 13

iPhone 12 akıllı telefonlarından çok konuşuyoruz. Telefon hakkında yeni bir bilgi çıktığı zaman ya da bir kaynaktan sızıntı geldiği zaman anında size aktarmaya çalışıyoruz. Ama Apple iPhone 12 akıllı telefonundan oluşmuyor. Yeni sızıntı iPhone 12 akıllı telefonlarından değil de iPhone 13 akıllı telefonundan.

Bir model sonra gelecek olan akıllı telefon için gelen bilgi ekran teknolojisi konusunda. Biliyorsunuz Apple OLED ekran kullanmaya başladı ve bunu sevdi. OLED kullanımı devam edecek ve büyük ihtimalle çok uzun bir süre kullanılacak ama iPhone 13 akıllı telefonlarından sonra OLED ekran teknolojisi değişecek.

iOS 13 ile Entegre Dokunmatik Alana Sahip Olan OLED Ekran Kullanılacak

Yeni akıllı telefonun OLED ekranı entegre dokunmatik panel içerecek. Bu ne demek ve en önemlisi ne sağlayacak? Normalde dokunmatik panel, OLED ekranların üzerinde konumlandırılıyor.

Dokunmatik katmanın ekranın üst bölümünde yer alması, telefonu biraz daha kalınlaştırıyor ve ekran maliyeti ek bir katman kullanılması nedeniyle artıyor. Hatırlayın, OLED ekranlı iPhone akıllı telefonların ekran değiştirme ücretleri tavanlarda. Bunun nedeni gerçekten ekranların pahalı olması.

iPhone 13

Entegre dokunmatik katmanlı OLED ekranlarda ise ekstra bir katman kullanmak yerine dokunmatik katman doğrudan OLED içerisinde yer alacak. Bu demek ki ekran daha ince olabilecek. Bu telefonların tasarımını doğrudan etkileyecek ve kasa daha ince olacak.

Kasanın daha ince olması güzel bir artı olabilir ama asıl konumuz bu değil. Asıl konu OLED ekranların maliyetlerinin düşürülecek olması. iPhone fiyatlarının aşağı çekilmesi adına her oynamanın yapılması gerekiyor. Entegre ekran artısı bunun sağlanması konusunda çok önemli bir artı.

iPhone 12 akıllı telefonlarında bu tip bir ekranın kullanımı yetişmeyecek ama iPhone 13’e bu ekranın yetişeceği söylenmekte.

İLGİLİ HABER:  iPhone ve iPad'de filmlere nasıl altyazı eklenir?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?