iPhone 13 Ekran Özellikleri için Önemli Bilgiler Var

0
4558
iPhone 13

iPhone 13 ekran özellikleri için zaman zaman sızıntılar geliyor. Tamam odakta iPhone 12 modeli var ama 13 serisine doğru da ilerlemeye başladık. Yeni gelen sızıntılar ise daha çok telefonların ekranlarıyla alakalı.

iPhone 12 serisinde yapılmayan değişikliklerin bu kez yapılacağı ve ekran özelliklerinde yenileme hızının fark yaratacağı iddiası vardı. İşte bu iddianın hemen ardından yeni akıllı telefonlarla ilgili olarak Güney Kore basınından bazı bilgiler paylaşıldı. Bu bilgilerle beraber beklenen özellikler de ortaya çıkmış oldu.

İlginizi Çekebilir: iPhone XR için Önemli Bir İndirim Haberi Geldi

iPhone 13, Yine 60 Hz Yenileme Hızına Sahip Olacak

Sızan son bilgilere göre telefonun ekran yenileme hızı yine 60 Hz seviyesinde olacak. Ekran yenileme hızının hem temel modelde hem de mini modelde sabit kalacağı söyleniyor. Fark ise Pro ve Pro Max akıllı telefonlarında olacak.

iPhone 13

Pro modelde ve Pro Max modelde, aradığımız 120 Hz yenileme hızının sunulduğunu göreceğiz ki bu iPhone için önemli bir artı demek. Beklenen ekran özellikleri, modellere göre şöyle değişiyor:

  • 13 mini modeli – 5.4 inç ekran boyutu ve LTPS OLED ve 60 Hz yenileme hızı
  • 13 temel modeli – 6.1 inç ekran boyutu ve LTPS OLED ve 60 Hz yenileme hızı
  • 13 Pro modeli – 6.1 inç ekran boyutu ve LTPO OLED ve 120 Hz yenileme hızı
  • 13 Pro Max modeli – 6.7 inç ekran boyutu ve LTPO OLED ve 120 Hz yenileme hızı

Ekran özellikleri için beklenen bu detaylar şunu gösteriyor ki mevcut modellere göre daha iddialı bir ekran serisi sunulacak. 120 Hz ekran yenileme hızının kullanılması iPhone için nasıl bir değişiklik sağlayacak göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  Tam Ekranlı iPhone için Patentler Ortaya Çıktı

Mevcut modellerde kullanılan 60 Hz yenileme hızı eleştirilmiş olsa da bu modellerde bile ekran kalitesi bir hayli başarılı bulunmuştu. Yenileme hızının artması bu kalitenin daha da artmasını sağlayacaktır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?