iPhone 13 Çentiği Tam Böyle Gözükecek

0
151
iPhone 13

iPhone 13 akıllı telefonları için gerçek tasarım görsellerinin yayınlandığından söz etmiştik. Yine render çalışmalarına bağlı olarak sızdırılan görsellerde tahmini olarak bir tasarım ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan bu tasarım görselleri, telefonlarda çok fazla değişiklik beklememiz gerektiğini gösterdi.

Zaten baştan beri beklentimiz de buydu. Apple nedense bir türlü tasarım değişikliğine gitmiyor. Bence daha iyisini yapabilir. Neye konumuza geri dönelim. Bu sefer telefonların ekran koruması ortaya çıktı. iPhone 12 ile karşılaştırılan ekran koruması, tam olarak nasıl bir çentik kullanılacağını da göstermiş oldu.

İlginizi Çekebilir: 13 Mini Render Görüntüleri Yayınlandı

iPhone 13 Çentik Alanı Kesin Küçülüyor

Görselleri sızdıranlar iPhone 12 akıllı telefonlarının üzerine iPhone 13 akıllı telefonunun ekran koruma panelini koyuyor. Bu karşılaştırmada 13 serisinde kullanılan çentik alanının ne kadar daha küçük olduğunu da net bir şekilde görüyoruz.

Yanlardan ortaya doğru daha da küçülmüş olan bir tasarım kullanılmış durumda. iPhone 12 çentik alanında daha uzun ve biraz daha kalın bir yapı var. 13 modeli buna göre gözle anlaşılacak derecede daha küçük çentik ile gelmiş olacak.

Görünen o ki apple çentik alanı eleştirilerini dinlemiş gibi gözüküyor. iPhone X modelinden beridir kullanılan çentik alanına artık bir son verilsin istiyoruz. Evet zamanında çok iyi bir tasarımdı ama artık değil. Tabii ki bu benim görüşüm ama şu an ekran altında kamera kullanan telefonlara hazırlanıyor.

iPhone 13

Ön kısımda kamera var mı yok mu anlamıyorsunuz bile. Bunun dışında ekrana gömülü kameralar da şık duruyor. Köşeye yerleştirilmiş ekrana gömülü kameralar, duvar kağıtlarıyla birleştirilerek ortaya çok şık görüntüler çıkarılabiliyor.

Kavisli ekran evet iPhone modellerinin yapısında yok ama çentikli ekran gayet değiştirilebilir bir tasarım gibi düşünüyorum.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6c Metal Olacak

Burada Face ID işleri değiştiriyor. Face ID sensörleri büyük bir alan kaplıyor ve ekranın altına yerleştirilmesi biraz zorlayıcı olacaktır.

iPhone 13

Bu maliyetleri de arttıran bir adım olarak gösterilebilir. Maliyetlerin nasıl değişeceğini zamanla göreceğiz. Çentik alanından ne zaman kurtulacağız bunu da yeni iPhone modellerinin tanıtımına bırakalım.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?