iPhone 12 için kesin olduğunu düşündüğümüz bir bilgi var. O da telefonun kablosuz şarj özellikli olacağı. Neden kesin dediğimiz de belli çünkü mevcut modellerde kablosuz şarj özelliği zaten var. Yeni bir telefon tanıtıldığı zaman bu özelliği eklememek, Apple’ın komik duruma düşmesine neden olur. Bırakın kablosuz şarj özelliğini eklememeyi Apple’ın iPhone 12 manyetik şarj teknolojisini sunacağı ortaya çıktı.

Yeni telefonun arka kapağının görselleri olduğu söylenen bir görsel paylaşıldı. Bu görsel gösterdi ki şarj teknolojisi değişiyor.

iPhone 12 Manyetik Şarj Sistemi Nasıl Çalışacak?

Anlatacağım ama önce şunu belirtelim. Şimdilik bu anlatacaklarımız varsayım. Evet çok ünlü analistler ve geliştiriciler doğruluyor ama telefonu görene kadar varsayım.

Görselde kablosuz şarj alanının çok daha geniş olduğu anlaşılıyor. Şu an satılan telefonlara göre çok çok daha geniş. Bir çember şeklinde oluşturulmuş alan, mıknatıslarla çevrilmiş. Özel hazırlandığı düşünülen bu manyetik mıknatıslar için teori ise telefonun şarj yerini kendi bulacağı.

Apple’ın AirPower gibi özel bir kablosuz şarj pedi sunacağı iddia ediliyor. Telefonu şarj pedinin üzerinde herhangi bir yere koyduğunuz zaman, manyetik yolu izleyerek yeni telefon şarj yuvasına tam olarak oturacak.

iPhone 12 manyetik şarj

Güzel bir pratiklik olsa da sadece bu artı olmayacak. Bir de tersine şarj özelliği için değişiklik yapıldığı ve bu özelliği aktif olarak kullanmak adına iPhone 12 manyetik şarj sisteminden yararlanacağı söyleniyor.

Yani telefonun arkasını çevireceksiniz ve bu alanda başka bir telefonu ya da AirPods kulaklığınızı şarj edebileceksiniz. Tabii ki bu Apple Watch için de geçerli bir durum olacak.

Manyetik şarj adına sahip olacak teknolojinin ilk görsellerine siz de göz gezdirebilirsiniz. Telefon gecikecek falan ama Apple eksikleri kapattığı bir telefon sunacak gibi duruyor. Böyle bir şarj teknolojisi hesapta çok önemsenmeyebilir.

iPhone 12 manyetik şarj

Fakat bu sistem telefona hem bir prestij katacaktır hem de işinizi çok kolaylaştıracak. Akıllı telefon kullanımının daha da pratikleşmesini sağlayacak bu tarz güzel oynamaları bekliyoruz. Beklentimiz her geçen gün daha da artıyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?