iPhone 12 Yeni Bir Ekran Teknolojisiyle Gelecek

0
354
iPhone 12

Eylül ayında yeni iPhone modelleri tanıtılacak. Süreyi değerlendirdiğimiz zaman yeni iPhone akıllı telefonlarının tanıtımına oldukça uzun bir süre var. Fakat daha önce paylaştığımız yazılarda da olduğu gibi bu durum sızıntıları engellemiyor.

Şimdiye kadar ortaya çıkan paylaşımlarda telefonların tasarımının netlik kazandığını görmüştük. Bu kez ise yeni modelin ekran sistemi hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. Ekran sistemi konusunda paylaşılan yeni bilgiler ise iddialı bir telefonla karşılaşacağımızı ortaya koymuş durumda.

iPhone 12 Yeni OLED Ekranla Beraber Gelecek

İddialara göre bu kez Apple’ın kullanacağı ekran LG tarafından sağlanacak. LG tarafından üretilecek olan OLED ekranların kullanılacağı akıllı telefonun daha ince olması sağlanacak. Ekranların daha ince olmasını sağlayacak ise devre parçalarının tek bir katman içerisinde yer alması olacak.

Normalde OLED ekranlarda yer alan devre elemanları, ikinci bir ekran katmanında gömülü olarak geliyor. Fakat LG tarafından üretilecek olan yeni ekranlarda devre elemanlarının tek bir panel üzerinde konumlandırıldığını görmek mümkün olacak.

Devre elemanlarının da tek bir panel üzerinde konumlandırılmış olması ekranın ekstra olarak inceletilmesini sağlayacak. Ekranın incelmesiyle beraber ise tasarım kısmında biraz daha özgün bir seriye yer verilmiş olacak. Muhtemelen ekranların daha ince bir panelle gelmesiyle beraber beklendiği gibi çerçevesiz ekranlara yer verilebilecek.

iPhone 12

Bu durumun aynı zamanda batarya artışına da izin vereceği konusunda bilgiler var. Yine L şeklinde bir batarya kullanılacak ancak ekran daha ince olduğu için kasa boyutu çok değişmeden pil biraz daha kalın bir hale getirilecek. Bu da telefonların pil dayanma süresinin artmasını sağlayacak.

Apple’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre söz konusu ekranların tüm seride kullanılıp kullanılmayacağı da kesin değil. Sadece iPhone 12 akıllı telefonlarında yeni ekranların kullanıldığını görmek mümkün olabilir.

İLGİLİ HABER:  iOS 8.3'le Gelen Yeni Özelliklere Daha Yakından Bakın

Bunun dışında iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinde daha farklı bir ekran teknolojisi de kullanılabilir. Diğer modellerde biraz daha farklı bir OLED ekran kullanılabilir. Diğer modeller için Samsung’un tercih edilmesi gibi bir durum var.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?