iPhone 12 ve Yeni iPad Etkinliğinin Tarihi Sızdı

0
1843

Apple’ın gündemi anlık değişiyor. Yetişmek çok kolay değil. Bir öğreniyoruz ki yeni iPhone modelleri gecikecek bir öğreniyoruz ki tanıtım öne alınacak. Bu süreçte biz de güvenilir isimlerden gelen her bilgisi açıklamaya ve paylaşmaya çalışıyoruz. Son bilgi yaptığı yayınlarla hala tartışılan ve Apple ürünlerinin zamanlarını doğru tahmin eden Jon Prosser tarafından geldi.

Geçmişte birçok kez tahminleri tutturan isim, program olarak sızdırılan etkinlik takviminin tarihinin de sızdırıldığını söyledi ve iki tarihe dikkat çekti.

iPhone 12 Farklı Etkinlikte Yeni iPad Farklı Etkinlikte Tanıtılacak

Jon Prosser tarafından söylenen bilgilere göre Apple iki farklı etkinlik düzenleyecek. Her iki etkinlik birbirine yakın tarihlerde olacak. Önce Apple Watch akıllı saatlerinin ve yeni iPad modellerinin tanıtılacağı etkinlik düzenlenecek. Bu etkinlik Eylül ayında yapılacak. Eylül ayının ilk haftasında düzenleneceği söylenen etkinliğin devamı ise Ekim ayını bulacak.

Ekim ayında iPhone 12 ailesi tanıtılacak. Tanıtım için söylenen tarih ise 12 Ekim 2020. Bu tarihte iPhone akıllı telefonları karşımıza çıkacak ve serinin tüm modelleri aynı etkinlik kapsamında duyurulacak.

Hatta iPhone 12 tanıtım etkinliği 12 Ekim tarihine ertelenmiş olsa da telefonun satışa çıkışı çok fazla ertelenmeyecek. Telefonun satışa çıkışı için 19 Ekim tarihini beklemek gerekecek. Tanıtımdan sadece bir hafta sonra yeni akıllı telefonların satışı yapılacak.

Aynı durum Apple Watch için de geçerli olacak. Fakat bu tarihler doğruysa, şöyle bir durum da ortaya çıkıyor ki yeni akıllı telefonlar ile yeni akıllı saatler ilk defa farklı zamanlarda tanıtılacak. Hep yeni iPhone modelinin yanında bir de yeni Apple Watch tanıtılmasına alıştık.

Tarihler konusunda farklılıkların olmasının nedeni ise pandemi olarak gösteriliyor. Yoksa Apple’ın özel olarak Apple Watch tanıtımı ile yeni iPhone tanıtımını ayırdığı düşünülmüyor. Ülkemiz için durumun ne olduğunu söyleyemiyoruz. Yani bu tarihler doğru bile olsa ülkemizde iPhone 12, hemen Ekim ayı içerisinde satışa çıkmayabilir. Bir gecikme durumu geçerli olabilir.

İLGİLİ HABER:  iOS 12 Public Beta 3 ile Hücresel Veri Bölümü Düzenlendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?